„Polita” w 3D od września na scenie teatru Studio Buffo

Polita w 3D w BuffoOd września musical „Polita” będzie można oglądać na deskach teatru Studio Buffo kilka razy w miesiącu. „Polita” to wielkie show teatralne o życiu legendarnej polskiej aktorki lat 20-stych Poli Negri.

Spektakl zrealizował warszawski teatr Studio Buffo przy współpracy z oscarowym Studio Platige Image (za "Katedrę" Tomka Bagińskiego), odpowiedzialnym za efekty 3D w spektaklu. Brawurowa obsada musicalu – Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Krzysztof Hulbój/Stefano Terrazzino oraz Artur Chamski – przeniesie Widzów w inny wymiar.

W produkcję spektaklu „Polita”, który miał swoją premierę 31 grudnia 2011 roku na warszawskim Torwarze, zaangażowany został cały zespół artystyczny i techniczny teatru Studio Buffo. Twórcami spektaklu są autorzy kultowych musicali: „Metro” oraz „Romeo i Julia” – Janusz Józefowicz (choreografia i reżyseria),  Janusz Stokłosa (muzyka) i Agata Miklaszewska (libretto).

 

„Polita” na deskach teatru Studio Buffo

Do tej pory musical „Polita” zobaczyło już ponad 100 000 widzów (52 spektakle w Polsce). W 22. sezonie teatralnym Studio Buffo spektakl wejdzie na scenę przy ul. Konopnickiej 6 – Na deskach Teatru będziemy mieli okazję zobaczyć nową, kameralną wersję Polity, co sprawi, że my – aktorzy będziemy bliżej widza – mówi Natasza Urbańska, odtwórczyni głównej roli w spektaklu.

W maju tego roku „Polita” przez chwilę zagościła już na deskach teatru Buffo. Przeniesiona (wzorem „Metra” czy „Romea i Julii”) w o wiele bardziej kameralną przestrzeń, nie tylko nic nie straciła na swojej atrakcyjności, ale zyskała wielu nowych fanów. Zmiana rozmiaru widowiska została bardzo dobrze przyjęta przez widzów. Mimo innych wymiarów, z równą siłą działają wszystkie nowatorskie rozwiązania technologii 3D, potwierdzając niepodważalną przynależność „Polity” do teatru XXI w. 

„Polita”, czyli nowe technologie w teatrze

W musicalu „Polita”, dzięki technice 3D, możemy oglądać połączenie świata realnego z wirtualnym, a także obrazy kina niemego. Nowatorskie rozwiązania sprawiają, że aktor przenosi się w wirtualną rzeczywistość, a widzowie dzięki specjalnym okularom, są gośćmi w tej trójwymiarowej przestrzeni – przenoszą się na ulice Berlina lat 30., czy do Nowego Jorku w momencie wybuchu Wielkiego Kryzysu w roku 1929.

Trójwymiarowa scenografia stworzona przez zespół studia Platige Image, pozwala aktorom grać w wirtualnej rzeczywistości, otaczając się zarówno prawdziwymi, jak i wirtualnymi rekwizytami.