Otwierasz salon fryzjerski - pamiętaj o myjni

myjnia fryzjerskamyjnia fryzjerskaMyśląc o otwarciu własnego zakładu czy salonu fryzjerskiego, drugą po lokalu najważniejszą sprawą jest wyposażenie. Jednym z ważniejszych i zapewne droższych elementów są myjnie fryzjerskie. Ich wybór determinuje wiele dalszych kwestii związanych z innymi meblami fryzjerskimi. Z racji tego że wymagają podłączenia do bieżącej wody oraz odpływu, o ich umieszczeniu należy myśleć już na etapie wyboru lokalu.

 

Niektóre myjnie fryzjerskie oferowane na rynku można przyłączyć do instalacji wodnokanalizacyjnych z podłogi, te tańsze można podłączyć do rur w ścianie. Z pewnością myjni nie można umieszczać na środku salonu ani tuż przy drzwiach wejściowych, a najlepiej odgrodzić je od  reszty pomieszczenia jakiegoś rodzaju ścianką lub gustownym parawanem. Klient, którego głowa jest myta, przeważnie zajmuje pozycję, w której jedyne co widzi to sufit pomieszczenia. Jeśli chcemy być oryginalni można nad myjnią zamieścić jakąś oryginalną grafikę, lub jakieś zaskakujące hasło, które wywoła uśmiech na twarzy.

Myjnie fryzjerskie na rynku są ofertowane w różnych wariantach, od zupełnie podstawowych po bardzo zaawansowane o kształtach niczym z muzeum sztuki nowoczesnej. Producenci wciąż prześcigają się oferując  możliwość regulacji w wielu płaszczyznach, wygodne podłokietniki, nowoczesne końcówki natryskowe dbając o wygodę klienta, a także obsługującego go fryzjera. Niektóre z oferowanych myjni posiadają nawet fotele, które wprowadzane w mikro-drgania, delikatnie masują ciało zasiadających na nim osoby wprowadzając je w stan błogiego relaksu.  We wprowadzaniu nowinek dominują producenci włoscy, aczkolwiek nie brakuje również polskich wytwórców oferujących niezwykle ciekawe wzornictwo w znacznie bardziej konkurencyjnych cenach.

\Wybór zależy oczywiście od zasobności właściciela salonu oraz wystroju wnętrza i efektu wizualnego jaki chce się osiągnąć. Ci którzy chcą aby ich salon wyglądał na bardzo nowoczesny i ekskluzywny będą musieli się liczyć z wydaniem nawet kilkunastu tysięcy złotych. Warto poprzebierać w ofertach aby wybrać ten model, z którego będą zadowoleni przede wszystkim przyszli klienci.

 Źródło: publikuj.org