Blog

Medicine, kolekcja: jesień 2014

Jeszcze niedawno plisy kojarzyły mi się z przysłowiową Ciotką – Klotką, która była modna po raz ostatni w latach 60-tych, albo, w ich ultra krótkiej wersji, z młodocianymi bohaterkami azjatyckiego porno. 

Historia plis

Tymczasem technika plisowania pozwala na nadanie ubiorowi dużej objętości, przy jednoczesnym podkreśleniu wybranych fragmentów sylwetki – zwykle wcięcia w talii. Z tego powodu plisowane suknie mają wspaniałą historię. Były modne już w XV i XVI w., zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

WIĘCEJ

http://observers.france24.comOd jakiegoś czasu czułam narastającą „self confidence”, czyli to dziwne uczucie, kiedy masz totalnie wy…rzucone na to, co ludzie o tobie myślą. Lekko zblazowana sączyłam piwko w towarzystwie przyjaciółek.

Nagle zwierzyłam się: „Ostatnio wszędzie chodzę w dresie – do sklepu, na siłownię, w odwiedziny do znajomych. Kompletnie mi nie zależy na niczym więcej, oprócz własnej wygody. Jeszcze chwila i zacznę paradować w piżamie…”

No pyjamas

- W Dublinie, na knajpach wiszą już zakazy wchodzenia w piżamie po 18.00 – powiedziała Justyna, rozwiewając moją nadzieję na bycie ucieleśnieniem modowego nonkonformizmu.

WIĘCEJ