O czym pamiętać przy farbowaniu włosów?

farbowanie włosówfarbowanie włosówKażdy czasem ma ochotę na jakieś zmiany w swoim życiu, poprawia nam to samopoczucie i polepsza zadowolenie z siebie. Często wielkie zmiany zaczynamy od drobnych kroków, np.  zmiana koloru swoich włosów.

 

O czym musimy pamiętać by farbowanie pozwoliło nam poczuć się lepiej, a nie wywołać u nas szok po ujrzeniu końcowego efektu ?

 

Opiszę kilka najczęstszych błędów popełnianych przez osoby farbujące włosy. Często zdarza się, że chcemy zafarbować zniszczone włosy. Jest to jeden z podstawowych błędów, najczęściej wynikających z niewiedzy. Włosy zniszczone, nie przyjmują tzw. ciepłych kolorów. Jeśli o tym nie wiemy, często możemy być niemile zaskoczeni końcowym efektem. Aby zafarbować pasma włosów zniszczonych, należy zadbać o odpowiednią ich regenerację przed farbowaniem. Dobrym rozwiązaniem jest także użycie specjalnych odmian farb.

 

 

Kolejnym powtarzanym błędem jest złe mieszanie kolorów. Mimo bardzo bogatej oferty producentów farb, niejednokrotnie sami wymyślamy jakiś kolor, próbując zmiksować te dostępne.  Najważniejszą zasadą jest przy tym mieszanie kolorów na takim samym poziomie intensywności. Jeżeli będziemy próbowali zmieszać odcienie jakiegoś koloru, ten ciemniejszy po prostu wyprze odcień jaśniejszy. Zaleca się także mieszanie farb od tych samych producentów, ponieważ farby z różnych źródeł mogą się różnić swoim składem , przez co mieszanie może przynieść inne od oczekiwanych efekty.  Wielokrotnie w wyniku farbowania włosów pojawia się na naszej głowie nieładny, żółtozłoty odcień. Jak sobie z nim poradzić ? Dobrym rozwiązaniem będzie w tym przypadku srebrny szampon, który usuwa złote połyski z włosów.

 Farbowanie włosów w domu

Podczas farbowania włosów należy unikać przykrywania włosów czymkolwiek. Farbowanie włosów odbywa się dzięki reakcji utleniania, jak sama nazwa wskazuje potrzebny jest więc dostęp tlenu. Kolejnym powodem dla którego nie należy tego robić, jest to iż skóra włosów podczas farbowania powinna normalnie oddychać. Nie powinniśmy łączyć ze sobą farbowania przy pomocy farby oraz henny. Jeśli na włosy nałożona była henna, próby farbowania nie powiodą się. Ze względu na właściwości chemiczne, henna nie pozwoli na wniknięcie farby wgląd włosa. W tym przypadku nie pozostaje nic innego jak tylko poczekać aż włosy odrosną.  Możemy natomiast wykonać odwrotną operację, czyli na włosy farbowane nałożyć hennę, jednak nie zaleca się takich zabiegów. Farbując włosy musimy także zabezpieczyć skórę głowy. Najlepiej zrobić to za pomocą tłustego kremu, który nie pozwoli na przeniknięcie farby do skóry oraz pozwoli na łatwe usunięcie zafarbowanych miejsc.

Wpływ miesiączki na kolor włosów

Następną ważną rzeczą, o której nie wszyscy wiedzą jest wpływ miesiączki na kolor włosów. Nie ma to wpływu na zdrowie kobiety, jednak ze względu na to, iż w ciele kobiety wydzielają się wtedy hormony odcień farbowanych włosów będzie inny niż opisany przez producenta. Mówi się także o negatywnym wpływie farbowania włosów na ciążę kobiet, jednak na ten temat nie ma dowodów naukowych.

 

źródło: artelis.pl