Wypadanie włosów u kobiet - jak temu zapobiec

wypadanie włosów u kobietwypadanie włosów u kobietWiele pań, szczególnie porą zimową, narzeka na wzmożone wypadanie włosów. Utrata owłosienia jest czymś, z czym nie można się pogodzić.

jak tu wyjść do pracy, czy na zakupy, gdy na głowie mamy łyse placki? Nadmierne wypadanie włosów u kobiet - jak temu przeciwdziałać?

 

Wiele pań będzie się zastanawiało. Warto na samym początku zaznaczyć, iż metod jest wiele. Warto jednakże korzystać z tych, które spowodują niemal natychmiastową poprawę stanu czupryny. Sięgajmy zatem po odpowiednie środki, by dzięki nim szybko pozbyć się problemu.

 

Wypadanie włosów u kobiet przyczyny

 

Wiadomo mając do czynienia z nadmiernym wypadanie u kobiet, najpierw powinno się dokładnie określić, dlaczego tak jest. Wówczas znając powód można zastosować działania profilaktyczne, które pozwolą zapobiec wypadaniu włosów. Dzięki poznaniu przyczyny straty włosów można będzie naprawdę skutecznie wyeliminować ten mało komfortowy problem.

Warto zaznaczyć, iż ważnym powodem, dla którego kobiety tracą nadmierne ilości włosów jest fakt, iż nieodpowiednio podchodzimy do pielęgnacji swej czupryny. Bardzo często jest tak, że nadużywamy wszelkich kosmetyków stylizujących. Niestety takie preparaty do układania czupryny przyczyniają się do osłabienia cebulki, a to jest powodem późniejszego wypadania. Co więcej nadużywanie suszarek i prostownic niekorzystnie wpływa na włosy. Warto też zaznaczyć, iż stosowanie nieodpowiednich i szamponów do włosów, i odżywek może wpłynąć na zły stan czupryny. To z kolei może przyczyniać się do wystąpienia łupieżu i przetłuszczania ( a to w następstwie prowadzi do wypadania owłosienia z głowy).

Kolejnym czynnikiem, który powoduje wypadanie włosów u kobiet jest nieodpowiedni sposób odżywiania, a szczególnie barki właściwych witamin i minerałów w codziennej diecie. A taki stan jest najczęściej obserwowany przy prowadzeniu zbyt drastycznego odchudzania. Braki podstawowych składników odżywczych odbijają się bardzo niekorzystnie na stanie czupryny, ale też i na całym organizmie. Bardzo często kobiety na drastycznej kuracji odchudzającej tracą szybko włosy, co w efekcie przyczynia się do niemal całkowitego łysienia.

 

Innym powodem, dla którego panie tracą włosy w nadmiarze jest okres zaburzeń hormonalnych, który dopiero w kilka miesięcy po porodzie normalizuje się. Bardzo często po urodzeniu dziecka wypadanie włosów wzmaga się. Ale nie ma się w tym przypadku na zapas martwić, bowiem ten typ łysienia samoistnie zanika.

Występuje jeszcze jeden czynnik przyczyniający się do straty włosów u kobiet. Są to sytuacje stresowe, które zbyt długo trwają. Warto zaznaczyć, iż stres ( ten nasilony) bardzo często przyczynia się do powstania łysienia plackowatego.Sposoby na zapobieganie wypadaniu włosów

Jeżeli bardzo zależy nam na tym, by zapobiec wypadaniu włosów, to koniecznością jest zastosowanie kilku podstawowych zasad. Najpierw powinniśmy określić przyczyny nadmiernej straty włosów. Potem dopiero można zdecydować się na pewne kroki, które uchronią nas przed wypadaniem włosów.

Na samym początku warto przyjrzeć się swojemu codziennemu jadłospisowi. Bowiem w nim może tkwić największy problem z kondycją naszej czupryny. Bardzo istotne jest, by w codziennym menu znajdowały się odpowiednie ilości witamin i minerałów potrzebnych do trzymania właściwego zdrowia czupryny. Warto zadbać o to, by codzienne pożywienie dostarczało keratyny - białka stanowiącego element budulcowy włosów. Co więcej trzeba dostarczać witamin - A, witaminy E i cennych witamin z grupy B. Dzięki nim włosy dobrze odżywione i są w dobrej kondycji. Oprócz tego warto dietę uzupełnić w minerały, jak: selen, siarka i cynk. Dzięki nim jest możliwa aktywizacja komórek włosowych.

 

Warto też by zapobiec łysieniu stosować pewnego rodzaju suplementy diety, bogate w witaminy i minerały. Niemałe znaczenie ma również odpowiednia pielęgnacja czupryny. Chodzi głównie o to, by swej czupryny nie narażać na niszczące działanie zewnętrznych czynników. Uważajmy zatem na mroźne powietrze, czy słońce, a ponadto na zabiegi fryzjerskie. Co więcej powinno się stosować właściwe kosmetyki do pielęgnacji swej czupryny.

By skutecznie zapobiec wypadaniu włosów warto również zastosować odżywki i maseczki. Można je samemu przygotować w domu, albo je kupić w sklepie. Warto jednak najpierw wykorzystać domowe sposoby na łysienie. Polecanym sposobem jest olej rycynowy, bądź ziołowe płukanki (z pokrzywy, łopianu, czy skrzypu polnego).Kilka słów podsumowania

Mając do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów warto podjąć wszelkie działania, które spowodują ponowny wzrost włosów. Warto te działania wykonywać systematycznie, by walka z łysieniem była skuteczniejsza. Warto nakładać odżywcze maski, czy stosować płukanki. Warto też dbać o codzienny jadłospis i eliminować wszystkie czynniki sprzyjające nadmiernej stracie włosów. Wówczas będziemy mogli się cieszyć dobrą kondycją swej czupryny. Z pewnością problem jakim jest łysienie nie będzie nas już dotyczył.

 

Źródło: publikuj.org