Czasem słońce, czasem … intensywna regeneracja

regeneracja suchych włosów po leciewłosy suche po leciePatrzysz na zdjęcia i wspominasz ciepły piasek pod stopami, morską bryzę i cudownie gorące promienie słońca? Uwaga! Jeśli latem intensywnie korzystałaś z kąpieli słonecznych, nie chowałaś włosów pod kapeluszem lub czapką i nie zabezpieczałaś ich regularnie filtrem przeciwsłonecznym, to koniecznie poddaj je teraz wnikliwej analizie.

 WŁOSY ZNISZCZONE PO LECIE

Jedwabisty połysk zmatowiał, a włosy stały się suche i szorstkie w dotyku?  Rozdwojone końcówki i chropowata łuska włosów sprawiają, że przypominają one siano? To efekt nadmiernej ekspozycji na słońce.  Jednak przesuszenie włosów ma negatywny wpływ nie tylko na ich wygląd. Suche włosy trudno się układają i często łamią, bo mają bardzo kruchą strukturę.

Jeśli chcesz uniknąć całkowitego zniszczenia włosów, konieczna jest ich intensywna regeneracja. W katowickiej Pracowni Fryzjerskiej Partycji Urbańskiej możesz poddać swoje włosy profesjonalnej odbudowie, dzięki której odzyskają dawny, zdrowy wygląd.

Technologia głębokiej pielęgnacji

Regeneracja włosa od wewnątrz, to coś więcej niż tradycyjna pielęgnacja. Marka Goldwell opracowała profesjonalny  System InnerEffect, przeznaczony do regeneracji włosów w salonach fryzjerskich.

Technologia Regeneracyjna InnerEffect jest bardzo rozwiniętym systemem, składającym się ze wzmacniaczy i nano-kapsuł, zapewniających maksymalne wnikanie substancji odżywczych i pielęgnacyjnych do wnętrza włosa. Taka kuracja, to jak podłączenie pod życiodajną kroplówkę, dzięki której, do wewnętrznych komórek włosów dociera kompleks odżywczy, zawierający lipidy, proteiny, przeciwutleniacze oraz filtry UV.

 

Odżywczy kwartet: lipidy, proteiny, przeciwutleniacze i filtry UV

Lipidy to cząsteczki tłuszczowe, które chronią włosy przed przesuszeniem. Z kolei przeciwutleniacze neutralizują  szkodliwe działanie wolnych rodników. Zniszczony włos jest ujemnie naładowany na powierzchni, a przez to wodochłonny. Dlatego też przenoszenie lipidów „do” i „z wnętrza” włosa jest bardzo utrudnione.

W przypadku InnerEffect, lipidy i przeciwutleniacze są „zapakowane” w dodatnio naładowanych nano-kapsułach, które są przyciągane przez ujemnie naładowaną powierzchnię włosa. Kapsuły przenikając powierzchnię pozwalają ich aktywnie rozpuszczalnym oleistym składnikom, dotrzeć do wnętrza włosa.

Podstawowy budulec wszystkich komórek ciała, więc również włosów stanowią białka, zwane proteinami. Dostarczane w głąb włosów, pomagają w zwiększaniu ich objętości i wzmacnianiu struktury. Z kolei filtry przeciwsłoneczne pomagają zachować blask koloru i chronią przed czynnikami zewnętrznymi.

Klasyczna pielęgnacja proteinami, w takim samym stopniu jak filtry-UV, ma tendencję do tworzenia skupisk. Z powodu ich rozmiaru, cząsteczki nie mogą wnikać do wnętrza włosa, dlatego efekt uzyskiwany jest głównie na powierzchni. Ma to tylko niewielki wpływ na poprawę struktury włosa.

Dokładne działanie wzmacniaczy InnerEffect rozbija te skupiska, w związku z czym efektywne składniki mogą skuteczniej wnikać w warstwę włosa i znacznie lepiej odżywiać go z zewnatrz i wewnątrz.

 

Zniszczone włosy: plan ratunkowy

 Pracownia Fryzjerska Partycji Urbańskiej ofertuje sprawdzony plan ratunkowy dla „przesuszonej głowy”. Dzięki profesjonalnym systemom do pielęgnacji, włosy zostaną intensywnie odżywione, wzmocnione i uelastycznione.

Stosowane w salonie koncentraty i kremy do głębokiej pielęgnacji, przywracają siłę i objętość włosom delikatnym, słabym i zniszczonym na skutek letniego opalania. Dzięki temu włosy stają się miłe w dotyku i wyglądają naturalnie. Kolor odzyskuje promienistość i intensywny połysk.

Najlepszy efekt można uzyskać dzięki serii regularnie powtarzanych zabiegów. Kurację można również wspierać samodzielnie, stosując profesjonalne szampony, odżywki i produkty do stylizacji z serii InnerEfekt do użytku domowego.

 

Pracownia Fryzjerska Partycji Urbańskiej: kliknij