Sposób na wymarzoną objętość

Włosy cienkie i słabe potrzebują uzyskać nieco więcej witalności i objętości. W trosce o ich wygląd powinnaś zadbać o odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji i przestrzegać podstawowych zasady ich stosowania.

 marka Joanna

Zostań fanką marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna

 

Szampon do skóry, odżywka do włosów
Dobierając pielęgnację na nowo, pamiętaj, żeby szampon dobierać do skóry głowy, odżywkę zaś - do włosów. Jakim więc szamponem myć głowę? Masz kilka opcji, w zależności od stanu Twojej skóry. Jeśli poza typowo mieszanymi włosami nie masz większych problemów ze skórą głowy, dobry będzie łagodny szampon do normalnych włosów skłonnych do przetłuszczania. Mieszaj go w kubeczku z wodą i nakładaj, skupiając się na skalpie. Pilnuj, żeby woda, którą myjesz włosy była ciepła, nie gorąca. Gorąca wzmaga wydzielanie się sebum. Zwracaj uwagę na składy kosmetyków – jeśli alkohol znajduje się wysoko w składzie, środek do stylizacji nie jest przeznaczony dla Ciebie – alkohol przesuszy i osłabi Twoje włosy. Pielęgnacja włosów sprowadza się do szukania równowagi. Postaraj się zbalansować ją tak, aby ich ani nie przetłuszczać, ani nie wysuszać.

Skuteczne triki
Cienkie włosy potrzebują przede wszystkim dobrego cięcia. Odpowiednia fryzura pozwoli utworzyć złudzenie objętości, co więcej, regularne strzyżenie włosów pozwala utrzymać je w dobrej kondycji i zapobiega rozdwajaniu się włosów. Najlepiej sprawdzą się fryzury strzyżone na prosto, krótkie lub średniej długości uczesania z tak zwanymi pazurkami. Nie musisz rezygnować z bardzo długich fryzur, ale pamiętaj, by włosy były wycieniowane w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Ciekawym zabiegiem jest zmienianie miejsca przedziałku, dzięki temu włosy nie zdążą się przyzwyczaić do jednej pozycji i podczas każdej zmiany będą wizualnie mieć odrobinę więcej objętości.

Stylizacja włosów
Szukaj produktów zwiększających objętość włosów. Polecamy linięObjętośćLaboratoriumKosmetyczneJoanna w skład której wchodzą szampon oraz dwie odżywki - nieprzeciążające włosy kosmetyki z zawartością kolagenu morskiego. Specjalnie opracowane produkty sprawią, że Twoje włosy będą wyglądały na bardziej sprężyste i gęste. Dodatkowo warto używać kosmetyków podnoszących włos, które wizualnie podkręcą efekt pełnych objętości włosów.

Więcej o serii Objętość Laboratorium Kosmetyczne Joanna na www.joanna.pl

 

marka Joanna

Zapraszamy też do polubienia marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna