Jak przygotować włosy do kręcenia lokówką?

Wydawawałoby się, że wystarczy sięgnąć po lokówkę i już, fale na miarę gwiazd Hollywood gotowe. Tymczasem nie jest to takie proste, ponieważ włosy przed zabiegiem muszą zostać przygotowane. Dzięki temu na dłużej zachowają piękny wygląd.

KROK 1: Zastanów sę, czy aby na pewno chcesz kręcić włosy?

Jaki jest powód Twojej decyzji? Spójrz w lustro i pomyśl, czy Twoje włosy rzeczywiście potrzebują przemiany? Pamiętaj, że każdy, nawet jednorazowy zabieg wpływa na ich kondycję.

 

KROK 2: Zdecydowałaś się? Poszukaj lokówki.

Kolejny temat, który wydaje się być trywialny, a często jednak spędza sen z powiek wielu włosomaniaczkom. Loczek loczkowi nierówny, dlatego też warto byś dobrała odpowiednią wielkość lokówki. Dzięki właściwie dobranemu narzędziu, uzyskasz wymarzony skręt. Zasada jest prosta, im mniejsza średnica lokówki, tym bardziej niesforne loczki.

KROK 3: Przygotuj włosy.

marka Joanna

Zostań fanką marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna

Nastawiasz lokówkę na wysoką temperaturę i potem traktujesz nią włosy? To wielki błąd! Włosy powinny wcześniej zostać odpowiednio przygotowane. Najważniejsze jest zabezpieczenie ich, które sprawi, że na dłużej zachowają połysk i się nie przesuszą. W tym celu najlepiej stosować kosmetyki termoochronne, które chronią je przed wysoką temperaturą. Tworząc na włosach niewidzialną termoosłonę stanowią najlepszą protekcję przed ewentualnymi zniszczeniami.

KROK 4: Przystopuj z ilością kosmetyków.

Czasem mniej znaczy więcej. W kwestii pielęgnacji włosów ta teoria jak najbardziej się sprawdza. Do przygotowania kosmyków przed użyciem lokówki w zupełności wystarczą szampon, odżywka i preparat termoochronny. Zrezygnuj z pozostałych, obciążających kosmetyków. Maski sprawdzają się świetnie, ale tylko w przypadku jeśli pozwalasz włosom samodzielnie się skręcić. Jeśli w rachubę wchodzi wysoka temperatura, którą uzyskujesz za pomocą lokówki, taki kosmetyk niekoniecznie się sprawdzi. Niech Cię nie kusi, by w trakcie kręcenia włosów używać sprayów nabłyszczających. Wystarczy, że skorzystasz z nich pod sam koniec zabiegu, uwieńczając w ten sposób fryzurę.

Więcej o serii Super Loki Laboratorium Kosmetyczne Joanna na www.joanna.pl

marka Joanna

Zostań fanką marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna