Lifestyle

Żyjąc w ciągłym pędzie nie zwracamy dużej uwagi na potrzeby naszego organizmu, tylko koncentrujemy się na chwili bieżącej. Dopiero gdy przychodzi lato i czas urlopów mamy chwilę, aby zastanowić się jak chcemy wypocząć i złapać tzw. oddech. Co konkretnie oznacza złapanie przysłowiowego oddechu możemy przekonać się analizując badania naukowców, którzy twierdzą, że ogromna większość z nas żyje w stanie chronicznego niedotlenienia.

WIĘCEJ

Natalia Kukulska23 września w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach odbyły się warsztaty dla najbardziej rozśpiewanych dzieci. Warsztaty przygotowała śpiewająca wolontariuszka Paulina Nasiłowska, a Natalia Kukulska pomogła je przeprowadzić.

Maluchy poznały różne ćwiczenia oddechowe, rozluźniające i uczyły się wybranych utworów z akompaniamentem instrumentu. Natalia i Paulina podzieliły się z dziećmi wiedzą i umiejętnościami, a także pokazały innym dorosłym, jak można pomagać najmłodszym.

WIĘCEJ

Premiera STOSUNKÓW PRAWNYCH z Barbarą Kurzaj ("Barwy szczęścia", "Generał", "Katyń") oraz Michałem Zielińskim (rewelacyjny we wszystkich rolach parodiowych w "Szymon Majewski Show") symbolicznie rozpocznie kolejny sezon teatralny w warszawskim Och-Teatrze.

Sztukę reżyseruje Maria Seweryn, a pierwszy spektakl odbędzie się w sobotę 20 września 2014 r. na scenie Och-Cafe w Och-Teatrze. Będzie to zabawny i zaskakujący spektakl o relacjach damsko-męskich, o uczuciach, małżeństwie, o kobiecie i mężczyźnie, żonie i mężu, pacjentce i jej psychoanalityku – o różnorodności dwojga bliskich sobie ludzi i o tym, że... różnić się można pięknie.

WIĘCEJ

„Świat według Kiepskich" nagrodzony w LubomierzuMarzena Kipiel – Sztuka, Ryszard Kotys i serial „Świat według Kiepskich" zostali uhonorowani na zakończonym 17 sierpnia w Lubomierzu Festiwalu „Sami Swoi”.

Tytuł najkomiczniejszej aktorki i aktora sezonu 2013/2014 i Kryształowe Granaty odebrali: Marzena Kipiel – Sztuka i Ryszard Kotys, Niebieski Granat i tytuł najlepszego serialu sezonu otrzymał „Świat według Kiepskich”.

WIĘCEJ

Polita w 3D w BuffoOd września musical „Polita” będzie można oglądać na deskach teatru Studio Buffo kilka razy w miesiącu. „Polita” to wielkie show teatralne o życiu legendarnej polskiej aktorki lat 20-stych Poli Negri.

Spektakl zrealizował warszawski teatr Studio Buffo przy współpracy z oscarowym Studio Platige Image (za "Katedrę" Tomka Bagińskiego), odpowiedzialnym za efekty 3D w spektaklu. Brawurowa obsada musicalu – Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Krzysztof Hulbój/Stefano Terrazzino oraz Artur Chamski – przeniesie Widzów w inny wymiar.

W produkcję spektaklu „Polita”, który miał swoją premierę 31 grudnia 2011 roku na warszawskim Torwarze, zaangażowany został cały zespół artystyczny i techniczny teatru Studio Buffo. Twórcami spektaklu są autorzy kultowych musicali: „Metro” oraz „Romeo i Julia” – Janusz Józefowicz (choreografia i reżyseria),  Janusz Stokłosa (muzyka) i Agata Miklaszewska (libretto).

WIĘCEJ

Poliamoria czy zdradaZdrada jest bardziej powszechna, niż chciebyśmy przyznać. Wg danych CBOS 1/4 Polaków jest ogranicza się do jednego partnera, a jeszcze więcej ma ochotę na "skok w bok", ale tych pragnień nie realizuje z lojalności, przekonań lub praktycznych pobudek. Jedni będą w tym momencie krzyczeć o zepsuciu obyczajów, inni stwierdzą, że to ... dość naturalne.

Sytuacja, w której kocha się więcej niż jedną osobę i za satysfakcjonujące uważa posiadanie wiecej niż jednego partnera zyskuje na popularności i doczekała się już swojej nazwy - poliamoria, zainteresowania ze strony psychologów i marszy zwolenników.

Poliamoria to związek miłosny więcej niż 2 osób. Dla wielu jest to nic innego jak zdrada. „Poliamoryści podkreślają jednak, że wszystko odbywa się na zasadach partnerstwa i zgody każdego z uczestników” – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Gumienny, psycholog i terapeuta z poradni PrimoPsyche. To umowa, wynikająca z chęci nieograniczania siebie.

WIĘCEJ

Szymon MajewskiTeatr jest królestwem wyobraźni, a tej na pewno nie brakuje znanemu i bardzo lubianemu Szymonowi Majewskiemu. Autor i gwiazdor legendarnego już telewizyjnego talk-show, dziennikarz radiowy, performer, który jak nikt inny potrafi w inteligentny sposób rozśmieszyć Polaków, już niebawem zadebiutuje w teatrze, co więcej - od razu jako autor i... aktor!

Na scenie Och-Cafe Teatr w warszawskim Och-Teatrze w piątek 13 czerwca odbędzie się premiera spektaklu ONE MĄŻ SHOW powstałego pod artystyczną opieką Krystyny Jandy i Marii Seweryn na podstawie tekstu Szymona Majewskiego. Będzie to one man show w wykonaniu autora - przezabawna opowieść męża o żonie, ale też dająca się znakomicie uogólnić opowieść o przygodach współczesnego związku, o relacji kobieta-mężczyzna w ogóle. Pełen anegdot i zabawnych komentarzy spektakl o uczuciu bezkompromisowym. Ciepła, ironiczna, autoironiczna i... bardzo prawdziwa opowieść o uczuciach i związkach.

WIĘCEJ

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek24 i 25 maja zapraszamy w Europie Centralnej do udziału w akcji „Zamiana Ról”. Podczas niej Małgorzata Rozenek razem z panami będzie walczyć z codziennymi wyzwaniami gospodyń domowych, a z typowymi męskimi zajęciami razem z żeńską drużyną zmierzy się Irek Bieleninik

Na naszą codzienność chcemy popatrzeć z nieco zabawnej i praktycznej perspektywy, dlatego do współpracy przy akcji „Zamiana ról” zaprosiliśmy Małgorzatę Rozenek i Irka Bieleninika, którzy utożsamiani są z typowo kobiecymi i męskimi wyzwaniami – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Podczas „Zamiany ról” nie tylko chcemy pokazywać obu stronom, że codzienne czynności nie stanowią ogromnych wyzwań, ale mogą być ciekawą odmianą od podstawowych obowiązków domowych. W końcu, która z nas nie chciałaby, aby choć czasem jej mąż stanął do rywalizacji z garnkami, czy niedzielnym obiadem…

WIĘCEJ