Wypoczynek nad morzem - nad morze po zdrowie!

Żyjąc w ciągłym pędzie nie zwracamy dużej uwagi na potrzeby naszego organizmu, tylko koncentrujemy się na chwili bieżącej. Dopiero gdy przychodzi lato i czas urlopów mamy chwilę, aby zastanowić się jak chcemy wypocząć i złapać tzw. oddech. Co konkretnie oznacza złapanie przysłowiowego oddechu możemy przekonać się analizując badania naukowców, którzy twierdzą, że ogromna większość z nas żyje w stanie chronicznego niedotlenienia.

A tlen przecież jest niezbędny do przyswajania substancji odżywczych przez nasz organizm, więc naprawdę warto o tę jakość oddychania zadbać.

Najlepiej zadbać o siebie w odpowiednich warunkach klimatycznych planując już dziś wypoczynek nad morzem, czyli nad polskim Bałtykiem gdzie panuje swoisty mikroklimat wzbogacony morskim jodem i aromatem sosen, których na zachodnim wybrzeżu znajdziemy bardzo wiele.

Właśnie przyroda to kolejna część naszego życia, o której niepotrzebnie zapominamy. Więź z przyrodą mamy bowiem głęboko w sobie zakorzenioną, ona koi nas i wzmacnia, także warto żebyśmy odkryli ją w sobie na nowi i ją pielęgnowali. Jest instynktowna i często przywołuje w naszej pamięci chwile dzieciństwa, które beztrosko spędzaliśmy na łonie natury pod opieką rodzeństwa lub dziadków. Ostatnio spotkałam się nawet z pojęciem „medycyna lasu”, które bardzo mi się podoba, bo odsłania przed człowiekiem wszystkie korzyści leśnych spacerów i zachęca do kontaktu z lasem wszystkim pięcioma zmysłami. Myśląc o tych wszystkich zdrowotno-przyrodniczych aspektach wypoczynku odkryłam w zachodniej części naszego wybrzeża świetne miejsce na wakacje nad morzem - Neptuno Resort & Spa – miejsce, które w swojej filozofii odpoczynku wpisane ma wszystkie poruszane przeze mnie aspekty. Przede wszystkim Neptuno leży bliziutko morza – tylko 3 minuty dzielą nas od plaży, a jeszcze krócej zajmuje nam droga do szerokiej piaszczystej wydmy, która rozciąga się tuż za terenem Neptuno. Wydma grzeje i rozpiesza swoich gości miękkością i ciepłem swojego drobnego, delikatnego piaseczku – aż chce się nam wyciągnąć leniwie na piasku i pooddychać pełną piersią. Bo wydmę otacza piękny las sosnowy z aromatem leśnym mieszającym się w nadmorskim jodem. A w samym Neptuno też można naładować akumulatory energią. Są to wspaniałe zajęcia z jogi, seanse relaksacyjne przy dźwiękach mis tybetańskich oraz indywidualne warsztaty z ciałem. Dodatkowo kilka kilka razy w tygodniu są również zajęcia z nordic walking brzegiem morza. Planując wakacje nad morzem w Neptuno znajdziecie tutaj na pewno zdrowie i prawdziwy relaks.