Kolekcja fryzur: With love from Rome...

modne fryzury 2013: kolekcja With love from Rome... modne fryzury 2013: With love from Rome... With love from Rome - gorąca kolekcja fryzur na 2013 r., stworzona przez najlepszych stylistów zrzeszonych w Intercoiffure Mondial. Kolekcja powstała podczas 21-go Światowego Kongresu Intercoiffure, który odbył się w zakochanym w modzie Rzymie!

 

Uroda, styl i nieograniczony entuzjazm wobec życia: Rzym celebruje Piękno! Kobiety kroczą po Via Condotti i Piazza Navona - dumne, pewne siebie i swobodne. Ulice Rzymu są najważniejszym włoskim wybiegiem. Olśniewające piękności przechadzają się po włoskiej stolicy, zachwycając wyjątkową klasą. Nie ma drugiego miejsca na świecie, w którym kobiety byłyby tak bardzo świadome swojej atrakcyjności i tak bardzo podziwiane. Tam mają początek globalne trendy, tam urzeczywistniają się wielkie wizje projektantów i to właśnie tam tworzy się historia mody.

 

With love from Rome... to nazwa najnowszej kolekcji Intercoiffure Mondial. Trendbook, ukazujący propozycje Wielkiego Fryzjerstwa na 2013 r., czyli linie: TREND, BEAUTIFUL HAIR i ART, stanowi nowoczesną manifestację miłości do piękna. Elitarni styliści z 14 krajów, zaprezentowali swoje wizje ideału urody. Wyjątkowe kreacje sfotografował Rob Peetoom. Od tej chwili, nowy styl wraz z pozdrowieniami z Rzymu rozprzestrzenia się po świecie!

 

Kolekcja With love from Rome w trzech odsłonach:

 

_TREND. MODESTY

Trend zwany po prostu... TREND! Ideą przewodnią jest skromność. Wspaniały look krótko ostrzyżonych, damskich włosów. Spontaniczność w stylu hollywoodzkiej piękności Anne Hathaway lub ekscentryczny urok zbuntowanej chłopczycy, na wzór wokalistki PINK, stanowiły tu niewątpliwą inspirację. Proponowane są cięcia: glamour i casual. Dokładne geometryczne linie wygladają bardzo wykwintnie, a artystyczny tatuaż z włosów (hair tattoo) i zakręcona grzywka dodają fryzurze scenicznej drapieżności. Inną wersją TRENDU jest fryzura stylizowana na współczesnego Dandysa, będąca połączeniem męskiego cięcia z cudownie kobiecą teksturą włosów. I jeszcze kolorystyczne niuanse: czekoladowy posmak i blask blondu. Po prostu chic!

 

_BEAUTIFUL HAIR. FRIVOLITY

Rozbrajająca zmysłowość długich włosów jest kluczem do frywolnego piękna. Kolekcja BEAUTIFUL HAIR oparta jest na fryzurach przypominających codzienne uczesania i kuszących niewymuszoną elegancją. Do kanonu należą: pełne objętości loki, starannie zaplecione warkocze oraz ponętne afrykańskie warkoczyki (cornrows). Efekt: powściągliwa kobiecość, jednakże emanująca seksapilem. Najbardziej spektakularna jest kreacja, wyczarowana z gęstych włosów w odcieniu zimnego, popielatego blondu. Wydaje się znacznie mniej figlarna i nostalgiczna od pozostałych, ale za to zuchwała i fascynująca, jak fryzura niedostępnej Divy.

 

_ART. EDGINESS

Włosy jako niepokojące arcydzieło. Zachęta do eksperymentowania z włosami, układania ich w niezwykłe kształty i tworzenia absolutnie niecodziennych stylizacji. To fryzjerstwo z efektami specjalnymi. Koncepcja ART zaskakuje niekonwencjonalnymi, awangardowymi kreacjami. Zjawiskowe kształty fryzur, w które wkomponowano bajeczne akcesoria. To już nie fryzury dla dziewczyny z sąsiedztwa, a stylizacje ze świata wielkiej mody. Wojowniczka z Mangi w peruce XXL, wizjonerskie upięcia, zwieńczone kaskadami loków lub iście rokokowe, niebotyczne budowle z włosów, z pełną przepychu dekoracją, zatkniętą na szczycie. Sztuka przekracza granice stylizacji - wkracza na pole odważnych eksperymentów.

 

Pełna galeria kolekcji : kliknij


Grupa Artystyczna Intercoiffure:


Davide Carsidona, Niemcy
Chih-Jeng Cheng, Tajwan
Gustavo Díaz, Chile
Ivan Ganev, Bułgaria
Willi Kuhn, Szwajcaria
Jia Fang Le, Chiny
Vivienne Mackinder, USA/Kanada
Salvatore Molinaro, Włochy
Hiroyuki Obayashi, Japonia
Peter F. Pfister, Austria
Mauricio Pina, Brazylia
Ulf Schjerpen, Norwegia
Kay Schneider, Niemcy
Horst Wallmeier, Austria


Fondation Guillaume:
Glenn Engels, Belgia
Kiefer Lippens, Holandia
Andreas Mayer, Austria

 

Sesja zdjęciowa: Rob Peetoom