Kolekcja Freedom/ Intercoiffure Mondial

Intercoiffure Mondial Kolekcja freedom 2012Intercoiffure Mondial Kolekcja freedom 2012Indywidualność jest upragniona, jak nigdy dotąd - twierdzi Klaus Peter Ochs, prezes Intercoiffure Mondial - Jest poszukiwanie wolności, postępu i osobistego sensu życia. Ta koncepcja stała się hasłem przewodnim dla kolekcji fryzur Freedom 2012, opracowanej przez prestiżową, międzynarodową organizację fryzjerską Intercoiffure Mondial.

 

Proponowane stylizacje nawiązują do cech etnicznych oraz wyrazistych trendów kulturowych. Zobaczyc można inspirację fryzurami afro lub zbuntowanym punkiem, który wyznaczał styl londyńskiej ulicy w latach 80-tych.

 

Koncepcja kolekcji: Vision of the Elite

 

Moda jest stymulaowana fantazją i odwagą do tworzenia nowych rzeczy. Kolekcja Freedom definiuje wielokulturowe trendy. Dlatego zespół kreatywny, zgromodzony wokół Klausa Petera Ochs i Mauricio Pina, Dyrektora ds. Mody, stworzył cztery trendy ilustrujące tę perspektywiczną koncepcję: Label Rats, Bohemian Freedom, Primary Freedom, Elitist Freedom. Każdy z nich oparty jest na przesłaniu: możesz wyrazić siebie na swój własny sposób.

 

- Chcemy podkreślić nasz kunszt i kreatywność w cięciach i odcieniach: mocnej stronie mody fryzjerskiej, lansowanej przez Intercoiffure - mówi Mauricio Pina - Swoboda oznacza przyszłość i wolność, i jest odzwierciedleniem tego, co wyznacza kierunek rozwoju Intercoiffure Mondial. Tego, co możemy określić jako pozytywną wizję mody, która przekracza granice i uosabia Vision of the Elite.

 

Linie stylizacji z kolekcji Freedom 2012:

 

Label Rats

Nic nie jest pewne, wszystko jest możliwe: tak długo, jak tylko jest oryginalne i kolorowe! Linia Label Rats jest ucieleśnieniem młodzieńczej rebelii. Jej dzicy i nieposłuszni wyznawcy kochają Street-style nieznacznie muśnięty designem. Obowiązujące fryzury: krótkie cięcia w stylu szykownego punka, wielowarstwowe cięcia z ekstrawagancko wycieniowaną grzywką lub upięcia inspirowane irokezem. Dla dziewczyn czy dla chłopaków? Po cóż to rozdzielać? Chłopczyce i miejscy wojownicy pokochają ten styl.

 

Bohemian Freedom

Więcej, znaczy więcej: obowiązują loki, fale i afro, ale koniecznie przerysowane. Objętość fryzur rodem z lat 70-tych. Wolność bohemy to dzisiejsze wcielenie tamtejszego Hippie, przepełnionego miłością i pasją życia, poszukiwacza nowych wrażeń. Stąd mocno casualowe fryzury, ogniście czerwone loki lub zmysłowy, buduarowy look. Dzikie grzywy w odcieniu złocistego blondu czy czekoladowo-brązowe loki rockersa trafiają w gust kochających wolność neo - hippiesów.

 

Primary Freedom

Inna wersja klasycznych fryzur. Cięcia są doskonałe pod względem geometrycznym i graficznym, a ich siłę wyrazu potęguje modny duo-kolor. Tendencja ta opiera się na kontrastach i jest przeznaczona dla nonkonformistów. Gwóźdź programu: przedłużane, farbowane pasma włosów. Styl Primary Freedom upodobał sobie precyzyjne linie i architektoniczny look, przyprawiony awangardowym detalem - np.
wyraziste pasma grzywki, opadającej na oczy niczym woalka.

 

Elitist Freedom

Skomplikowanie i wirtuozerstwo: królują niezwykłe upięcia niczym filigranowe rzeźby, ozdobione jasnymi wstążkami lub opaskami z plecionych włosów. Gwiazdorski styl Hollywoodzkich diw, z ich lśniącymi, miękkimi lokami. Koloryzacja: jedwabiste i błyszczące odcienie brązu. A wszystko dlatego, że charyzmatyczny, elegancki i zmysłowy styl Elitist Freedom pragnie fryzjerskiego przepychu. Stanowi poetycką wizję mody: schlebiająca, estetyzującą, zmysłową i luksusową.

 

 

Zespół kreatywny Intercoiffure:


Mauricio Pina – Brazil
Manno Escobar – Brazil
Pablo Espinoza – Argentina
Silvia Saladino – Chile
Koko Caceres – Peru
Dino Gallitelli – Paraguay
Fabian Sciuto – Uruguay
Marcela Normande – Junior Member ICD Brazil
Patricia Castro Ramirez – Junior Member ICD Chile

 

więcej stylizacji: galeria fryzur