Jak Marta Żmuda - Trzebiatowska dba o włosy latem?

Marta Żmuda Trzebiatowska - fryzuraMarta Żmuda Trzebiatowska - fryzuraNadchodzi lato, a wraz z nim długo oczekiwany wypoczynek. Dla nas to powód do radości, ale jednocześnie jest to trudny czas dla suchych włosów. Jak więc sprawić, aby podczas wakacyjnych wyjazdów wyglądać jak prawdziwa gwiazda? Co pomoże, podczas dni spędzanych na plaży w gorącym słońcu, zachować pełne blasku włosy?  

Sekretem pięknego wyglądu Marty Żmudy Trzebiatowskiej jest odpowiednie nawilżanie włosów. Mus Głęboko Nawilżający z nowej kolekcji Pantene jest ulubionym kosmetykiem znanej aktorki i celebrytki.

- Delikatna pianka szybko się wchłania, a moje włosy pozostają nawilżone i gładkie przez cały dzień! – zdradza Marta Żmuda Trzebiatowska.

To prawda, suche włosy potrzebują dogłębnej regeneracji przez cały rok. Przesuszone stają się sztywne, szorstkie i łamliwe, dlatego także należy zadbać o ich intensywne nawilżenie – co jest szczególnie trudne latem.

Główną przyczyną tego, że włosy latem stają się szorstkie, porowate i mało elastyczne, jest słona i chlorowana woda oraz uszkodzenia spowodowane promieniami UV, które w połączeniu z intensywną stylizacją włosów przyczyniają się do uszkodzenia naturalnej bariery ochronnej włosów. – mówi Jennifer Thomas, PhD, członek Pantene Pro-V Hair Research Institute.

Lipidy – klucz do nawilżenia włosów

 

  • nawilżanie włosów - 2-minutowa Maska Intensywnie Nawilżająca Pantene Pro-V nawilżanie włosów - 2-minutowa Maska Intensywnie Nawilżająca Pantene Pro-V Lipidy to naturalne składniki nawilżające, w skład których wchodzi tłuszcz. Znajdują się one w strukturze włosa (naturalne kwasy tłuszczowe, ceramidy, cholesterol) oraz na jego zewnętrznej warstwie (warstwa F). Dbają one o to, by włosy były miękkie, elastyczne oraz regulują przepływ wilgoci. Tworzą w ten sposób niezwykle istotną, wodoszczelną barierę, której zadaniem jest utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia włosów.  

 

  • Badania potwierdzają, że warunki atmosferyczne oraz zabiegi chemiczne przyczyniają się do niszczenia naturalnych lipidów. Gdy włosy tracą lipidy, stają się suche i szorstkie. Dodatkowo, w wilgotnych warunkach atmosferycznych włosy wchłaniają zbyt dużo wody i stają się podatne na puszenie, natomiast w warunkach zbyt suchego powietrza nie są w stanie utrzymać właściwego poziomu nawilżenia i stają się podatne na elektryzowanie.Pantene Odnowa Nawilżenia – nawilżenie inspirowane zabiegami SPADzięki 4 krokom pielęgnacji inspirowanym zabiegami SPA, nowa kolekcja Pantene Odnowa Nawilżenia pomaga nawilżyć włosy i pozostawia je gładkie przez 24 godziny.

 

  1. Szampon Pantene Pro-V Odnowa Nawilżenia Szampon Pantene Pro-V Odnowa Nawilżenia Krok 1: Szampon Pantene Pro-V Odnowa Nawilżenia [250ml] – z technologią polimerową, pomaga sprawić, by włosy były mniej hydrofilowe, czyli słabiej przyciągały wodę.  Rekomendowana cena: 11.99 zł
  2. Krok 2: Odżywka Pantene Pro-V Odnowa Nawilżenia [200ml] – z technologią, która pomaga  przyciągać aktywne składniki lipido-podobne na powierzchnię włosa. Zawiera podwójny system kationowych surfaktantów (BTMS i DCMC), alkohole tłuszczowe oraz amino silikony, które są bardzo podobne do naturalnych lipidów włosów. Rekomendowana cena: 11,99 zł
  3. Krok 3: 2-minutowa Maska Intensywnie Nawilżająca Pantene Pro-V [200ml] – pomaga imitować naturalną powierzchnię lipidową włosa, przywrócić włosom gładkość oraz odpowiedni poziom nawilżenia. Zawiera polimer BTMS, mieszankę alkoholi tłuszczowych oraz wysoki poziom amino silikonów, które naśladują naturalne lipidy i wzmacniają strukturę włosa. Rekomendowana cena: 21,99 zł
  4. Krok 4: Mus Głęboko Nawilżający Pantene Pro-V [150ml] – lekka pianka zawiera aż 5 razy więcej prowitaminy B5 (w porównaniu z szamponem nawilżającym i odżywką). Składa się ona z „supernawilżających składników”, które przejmują zadania utraconych lipidów. Składniki te działają nie tylko na powierzchni, ale również wnikają w głąb włosa, pomagając wypełnić puste przestrzenie. Pomaga zapewnić naturalny poziom nawilżenia włosów oraz ich jedwabistą gładkość przez 24 godziny. Rekomendowana cena: 21,99 zł.