Najmodniejsze fryzury: American Style

Najmodniejsze fryzury: American Style 2013 Najmodniejsze fryzury: American Style 2013 Nowa kolekcja fryzur, przygotowana przez międzynarodową organizację Intercoiffure Mondial na 2013 r. powstała w jednym z najmodniejszych miejsc świata - Ameryce Północnej. Amerykański styl zawdzięcza swoją wyjątkowość zróżnicowanym wpływom: od ekstrawagancji Nowego Jorku, poprzez seksowny urok Palm Beach, Hollywoodzkie glamour po legendarną wolność Dzikiego Zachodu.

Kolekcja fryzur Intercoiffure Mondial stanowi hołd dla tych inspiracji. Znajdziemy tu niezwykle zgrabne cięcia, wyrafinowane stylizacje, dzikie fryzury, efektowne i kolorowe wariacje na włosach oraz kwintesencję amerykańskości - rockabilly styl.

 

American Style – kulturowe inspiracje

 

Artyści fryzjerstwa z Vivienne Mackinder ( założycielką HairDesignerTV.com) oraz Mary Brunetti (nowojorską ikoną fryzjerstwa) na czele, zebrali się, aby stworzyć pięć unikalnych trendów, które będą rozpoznawane, jako „amerykańskie” w każdym miejscu na świecie.

- Mary Brunetti i ja zastanawiałyśmy się na wizją „amerykańskiego stylu” i zdałyśmy sobie sprawę, że istnieją pewne wyobrażenia, nazwijmy je memami mody, które są nieodłącznie związane z amerykańską kulturą i historią. Właśnie te memy postanowiłyśmy potraktować jako bazę dla naszej kolekcji  - mówi Vivienne Mackinder – każdy stylista w Stanach lub w Kanadzie wykorzystuje te memy, nawet, jeśli robi to nie do końca świadomie – dodaje.

 

Amerykański look

Proponowane kreacje są podstawą tego, co jest rozpoznawane jako „amerykański look”. Styl, który  bazuje na kobietach – zdobywczyniach dzikiego zachodu, uwolnionych z krynolin i ubierających się w nieformalne i androgeniczne stroje. Później, amerykańskie ikony mody, takie jak Katharine Hepburn i Lauren Bacall, ubierały spodnie i satynowe bluzki, łącząc typowo męskie tekstury z miękkimi i kobiecymi materiałami i tworząc unikalny styl – silny a jednocześnie seksowny. W ramach tego stworzono pięć unikalnych linii: New York, Palm Beach, Rock’n’Roll, The Wild West, Hollywood.

 

Modne trendy fryzjerskie na 2013

 

NEW YORK – Elegancki i wyrafinowany. Konserwatywny, aczkolwiek z niespodzianką

Moc spojrzenia emanującego wyrafinowanym, miejskim, sex-appealem. Fashionistki z NYC to pewne siebie bizneswoman lub piękne gwiazdki: ich fryzury oparte są na geometrycznych cięciach , przypominających arcydzieła stworzone z ekstremalnie prostych linii. Ekspresyjne muśnięcia farb w odcieniu miedzi lub benzyny, wskazują na wyrafinowane poczucie koloru. Dzięki temu, ten pozornie konserwatywny styl przykuwa wzrok. Stylizacje stają się artystyczne i twórcze, jak światła wielkiego miasta. Szyk z najwyższej półki!

 

PALM BEACH – przepych i bogactwo bajecznej Florydy

Kwintesencja niesamowitości. Artystyczne fale, natapirowane czuby, grzywy w stylu glamour, czy obszerne boby o wyjątkowej strukturze… Ale uwaga! Kreacje Palm Beach zawsze pozostają dyskretne.  Te stylizacje są wyrafinowane w sposób nowoczesny- kreatywne i pomysłowe, ale bez popadania w przesadę. Piękności z Florydy doskonale wiedzą, jak łączyć doskonałość z prostą, elegancję z powściągliwością. To moda de luxe!

 

ROCK ‘N ROLL – skazany na bluesa, by modnym być!

Niegrzeczny i nieokiełznany szyk subkulturowych rebeliantów. Odrodzenie rock'n'rolla. Niczym nieograniczona wolność stylizacji – możesz wyrazić siebie, jak tylko chcesz! Fantazyjne postrockowe cięcia, zabarwione koloryzacją w nienaturalnych odcieniach, mieniących się syntetycznymi fioletami niczym plamy rozlanej benzyny. Celowo łączy się superwyraziste formy i stylizacje. W tym stylu rządzi neo-rockabilly. Królują uniesione czuby w stylu lat 50’, zwane quiffami, jakie były z dumą noszone przez Jamesa Deana i Elvisa Presleya. Niech żyje rock’n’roll!

 

THE WILD WEST- Indiańskie kolory  i tekstury wciąż inspirują

Wizjonerska interpretacja stylu folk oraz etnicznych inspiracji. Modowy hołd dla Dzikiego Zachodu. Długie włosy stają się cennym tworzywem w rękach artystów od stylizacji: grzywki wydają się tkane, warkoczyki są misternie uformowane, a loki pełne objętości i starannie nadanego kształtu. Wiele różnych tekstur składa się na tę ultra kobiecą mieszankę stylów. Intrygujący, powabny i uwodzicielski trend. Hasło przewodnie: Ameryka jest piękna!

 

HOLLYWOOD – Nierealnie doskonałe piękno, wprost z czerwonego dywanu

Olśniewające blaskiem gwiazdy, rodem z modowego nieboskłonu. Zmysłowość, artyzm, poezja i niepowtarzalność legendarnych kompozycji – takie są modne włosy w stylu Hollywood. Aby  zwrócić uwagę na czerwonym dywanie, fryzura musi być doskonała w swojej niedoskonałości jak płomienno-czerwona kaskada loków Rity Hayworth czy ultra blond fale w stylu Marilyn Monroe. Maksymalna kobiecość, luksusowe divy i niedoścignione ikony mody były źródłem inspiracji dla tej linii. Trend pokazuje urodę w jej najbardziej zachwycającej wersji. Po prostu magia sex-appealu!

 

 "AMERICAN STYLE” TREND NEWS 2013

The Creative Team:
Vivienne Mackinder, Fashion Director, Intercoiffure America-Canada
Mary Brunetti, Artistic Director, ICA Artistic Team
David Kinigson, ICA Artistic Team
Faatemah Ampey, ICA Artistic Team
Sherri Jessee, ICA Artistic Team
Jo Blackwell-Preston, ICA Hair Color Council
Jason Backe, ICA Hair Color Council
Lori Neapolitan, ICA Makeup Council
Fashion by Rod Novoa
Photography by Roberto Ligresti