Trendy fryzjerskie 2014: Illumination

Modne fryzury 2014: Illumination, Intercoiffure Mondial, fot.: Rob Peetoom Modne fryzury 2014: Illumination, Intercoiffure Mondial, fot.: Rob Peetoom Iluminacja to piękno, czar, przyjemność i seksapil. Wszystko, czym emanuje dziś nowoczesna kobieta. Iluminacja ma w sobie coś zmysłowego i wyrazistego – silny blask, jaki bije z czystej kobiecości i indywidualności. Na niektórych widok kobiety w stylu Illumination może wywrzeć piorunujące wrażenie. Takiego efektu spodziewa się kreatywny team Intercoiffure Mondial, przedstawiając najnowszą kolekcję fryzur "Illumination 2014". 

„Illumination 2014” to cztery elektryzujące trendy stylizacji włosów ze starannie dobranymi  cięciami i kolorami:

  • Tungsten kuszący ekscentrycznymi bobami
  • Poetic Halo, bazujący na nostalgicznie falowanych włosach, w wersji glamour
  • Graficzne cięcia trendu Solar Eclipse
  • Lustrous Romance i jego eleganckie pukle loków,  właściwe klasycznym ikonom mody

 

 

Tungsten

W tym stylu czuje się silną chemię… Już sama nazwa bierze swe źródło z układu okresowego pierwiastków. Wolfram, to srebrzystoszary metal,  stosowany do produkcji drucików przewodzących prąd w żarówkach. Stąd elektryzujący i zuchwały glamour, przywracający do łask kobiecą wersję punka. Winyl, skóra i futro stanowią kwintesencję stylu. Obowiązują kanciaste cięcia, z mocno zarysowanym konturem: krótkie boby o obfitej teksturze i graficzne strzyżenie z ekscentrycznym detalem. Pasma w neonowym odcieniu fioletu  oraz końcówki włosów farbowane techniką dip-dye, nadają fryzurom futurystyczny look. Naczelne hasło trendu to „wbijasz i wymiatasz”.

 

Poetic Halo

Styl dramatycznie romantyczny, niczym sen na jawie. Wszystkie kreacje są nostalgiczne i kobiece, ale w hiper nowoczesny sposób. Niedbałe upięcia, sploty pastelowych pasm włosów oraz kaskady miękkich loków składają się na modny look wyluzowanych księżniczek, które kochają wyróżniać się z tłumu. Dopełnieniem fryzur są stroje w jasnej palecie barw, ozdobione przepysznymi piórami i naszyjnikami, koniecznie w ilości multi. Poetycki Image - wspaniały, tajemniczy, momentami magiczny. Hitem tego trendu jest ultra modny obecnie odcień miętowego sorbetu.

 

Solar Eclipse

High fashion w czerni i bieli. „Solar Eclipse" bierze styl lat 60’ i przenosi go w futurystyczną przyszłość. Odkrywamy na nowo abstrakcyjne kształty oraz wzornictwo op-art’u: graficzne cięcia i monochromatyczne kolory włosów, podkreślone rygorystyczną teksturą włosów. Z kolei idealne upięcia z ostrym konturem przypominają rzeźby. „Solar Eclipse”  jawi się jako trend futurystyczny i odważny -rodzi kreacje tak ekscytujące i spektakularne, jak zaćmienie słońca i inne astronomiczne zjawiska.

 

Lustrous Romance

Siłą trendu „Lustrous Romance”, jest efekt poświaty, świetlistej aury, roztaczanej wokół. Jest to hołd złożony kolekcji „New Look“ Dior’a, która w 1947 r. stanowiła  prawdziwy przełom. Dior, zaprezentowanymi wówczas kreacjami,  odczarował powojenną szarzyznę i przywrócił modzie jej uwodzicielskie piękno, blask, czar i nieokiełznaną kobiecość. Lustrous Romance to lśniące włosy i wielkie stylizacje. Upięcia w rozmiarze XL, perfekcyjne loki i  wysadzane diamentami spinki do włosów. Lata 40’ potraktowano jako inspirację dla współczesnej elegancji i looku diwy w wersji deluxe. Niedoścignione wzory to imponująca miedź à la Rita Hayworth czy glamourowa czerń włosów Avy Gardner. Wyrafinowany „Lustrous Romance” to doskonałość i kobiecość w strefie New Look.

 

ILLUMINATION

TREND NEWS 2014

 

INTERCOIFFURE MONDIAL ARTISTIC TEAM 2013-2014

Hiroyuki Obayashi, Asia Region

Natasha Balabanova, Eastern Europe Region

Mauricio Pina, Latin America Region

Ulf Schjerpen, Nordic Region

Faatemah Ampey, North America Region

Sherri Jessee, North America Region

Jas Jhally, Oceania Region

Kay Schneider, Western Europe

Fashion Team Fondation Guillaume

Sasscha Hirtsgaard, Fondation Guillaume

Jesús Romero, Fondation Guillaume

FOTOGRAF

Rob Peetoom

ASYSTENT

Annette Fauchey

PRODUCENT

Elmarie Lignier – Paris

STYLIŚCI MODOWI

Jonathan Mahaut - Paris

Sofia Benbrahim

Chief Editor L’Officiel

WIZAŻYŚCI

Noriko Okubo

Natsuko Nakayama