"Fryzury na lata 50" rozgrzały Fashion Week w Mediolanie!

retro look, modne fryzury 2014. Na pokazie DSquared2 Wiosna/Lato 2014 w Mediolanie królowały fryzury będące luźną interpretacją amerykańskiego stylu lat 50-tych.Fashion Week w Mediolanie: modne fryzury w wersji retro lookZa oknem ponura jesienna pogoda, a na Fashion Week w Mediolanie tropikalne lato! Sam McKnight, globalny stylista Pantene Pro-V, stworzył fryzury modelek na pokaz marki DSquared2. Retro fale i dziewczęce upięcia sprawiły, że choć na chwilę znów mogliśmy poczuć się jak na egzotycznych wakacjach.  

Amerykański look dla DSquared2

 

Na pokazie DSquared2 Wiosna/Lato 2014 w Mediolanie królowały fryzury będące luźną interpretacją amerykańskiego stylu lat 50-tych. Stylizacje nawiązywały do stylu ówczesnej bohemy i wakacji w ekskluzywnych kurortach – w Miami, Las Vegas, Hawanie i na Hawajach. Projektanci  DSquared2 lubią podkreślać styl eleganckiej i zmysłowej kobiety.

 

- Nowa kolekcja prezentuje  tropikalne, seksowne akcenty przywodzące na myśl styl lat 50-tych, więc wykreowałem pełne objętości, subtelnie podniesione u nasady fryzury, które idealnie wpisują się w ten styl – powiedział Sam McKnight, globalny ambasador Pantene  Pro-V.

 

 “Wakacyjny retro szyk” to wielki powrót do minionej ery, gdzie wypielęgnowany wygląd i perfekcyjny styl królowały na ekskluzywnych przyjęciach nad brzegiem basenu. Taki styl wymaga dużej dbałości o pielęgnację włosów. Sam, przy użyciu produktów Pantene Pro-V, stworzył nowoczesną wersję eleganckiego stylu lat 50-tych – fryzury pełne zdrowia i witalności, które mogliśmy podziwiać u modelek chodzących po wybiegu.  

 

Jak zrobić fryzurę w stylu retro:

 

  • Zacznij od dokładnego umycia i nawilżenia włosów. Szampon i odżywka Pantene Pro-V Aqua Light stworzą doskonałą bazę dla tej fryzury.
  • Nałóż piankę Pantene Pro-V Większa Objętość na wilgotne włosy i susz je z dala od twarzy za pomocą okrągłej szczotki, aby dodać włosom objętości i odbić je od nasady.
  • Następnie użyj lokówki o średniej grubości (w zależności od grubości włosów), nawijaj włosy na lokówkę (pasmo po paśmie), przypinaj je na czubku głowy i zostaw do wystygnięcia loków – tak długo, jak to możliwe. 
  • Usuń klipsy i przeczesz włosy miękką szczotką.
  • Delikatnie podtapiruj grzebieniem zewnętrzną warstwę włosów, tuż przy skórze głowy.
  • Sięgnij po bardzo miękką szczotkę i zaczesz włosy na tył głowy.
  • Spryskaj włosy lakierem Pantene Pro-V Większa Objętość, w celu utrwalenia i zdyscyplinowania fryzury. Na zakończenie sięgnij po Serum Scalające Rozdwojone Końcówki Pantene Pro-V.

 

Stylista: Sam McKnight

Fotograf: Davide Gallizio