Gosia Baczyńska na Paris Fashion Week

Gosia Baczyńska Paris Fashion WeekGosia Baczyńska Paris Fashion Week; fot.: PantenePodczas Fashion Week w Paryżu polska projektantka, Gosia Baczyńska, wraz z partnerem pokazu - marką Pantene, zaprezentowali trendy, które pojawią się w sezonie Jesień – Zima 2014/ 2015. Miejskie upięcia, ciepłe odcienie i komfort – na nie warto postawić w drugiej połowie roku.

Najnowsza kolekcja Gosi Baczyńskiej to opowieść o ludziach gnanych przez historię - o ich wędrówce z Kresów na Zachód. Wyraz tego spotkania wschodu z zachodem można było również dostrzec we fryzurach, stworzonych przy pomocy kosmetyków Pantene Pro-V. Unikające precyzji, finezyjne upięcia, podkreślają naturalne kobiece piękno, pozwalając myślami wrócić do słonecznych, beztroskich, letnich dni. Tworząc tę kolekcję, projektantka inspirowała się obrazem ludzi z różnych warstw społecznych: arystokratów, dawnych wojskowych, inteligentów oraz chłopów. Dlatego najnowsze fryzury mają stanowić nienarzucający się dodatek do codziennych stylizacji, zachwycać naturalnym pięknem oraz łączyć komfort z nonszalancją. 

Najnowsze stylizacje i fryzury zostały utrzymane w neutralnej kolorystyce. Wśród kreacji dominowała biel, czerń i złoto, natomiast na włosach przeważały naturalne blondy i brązy . Należy spodziewać się, że w kolejnych sezonach, kolory te będą królowały na włosach Polek. Sezon jesień – zima 2014/ 2015 to również okres, w którym będziemy odchodzić od perfekcyjnych upięć na rzecz naturalnych, dziewczęcych warkoczy, łatwych do samodzielnego wykonania, wyglądem – przypominających babie lato we włosach.

Elastyczne, lekkie i nie krępujące ruchów włosy, stały się priorytetem również dla ekspertów Pantene, którzy stworzyli kosmetyki inspirowane naturą. Nowa linia Pantene Pro-V Nature Fusion Oil Therapy łączy technologię Pro-V z cennym naturalnym olejkiem arganowym, pomaga naprawić i odżywić uszkodzoną powierzchnię włosów, nie obciążając ich tak jak naturalne olejki. Po jej zastosowaniu włosy zyskują zdrowy wygląd, blask i odporność, pozostając niezwykle lekkie i naturalnie piękne.

Gosia Baczyńska już drugi raz zaprezentowała swoje prace w trakcie Paris Fashion Week. Pokaz najnowszej kolekcji odbył sięwprestiżowej paryskiejAkademii Sztuk Pięknych, przy akompaniamencie wspaniałej muzyki Wojciecha Kilara i Fryderyka Chopina przygotowanej przez Andrzeja Smolika. Pokaz został przyjęty z ogromnym entuzjazmem i nagrodzony wielkimi brawami. Na wydarzenie przybyli wyjątkowi goście, wśród nich między innymi Anja Rubik, Małgosia Bela, Kasia Tusk, a także krytycy mody i przedstawiciele polskiej dyplomacji w Paryżu.