Zrównoważona moda: limitowana kolekcja H&M

Kolekcja Conscious Exclusive H&MKolekcja Conscious Exclusive H&MWiosna w H&M przyniosła dwie świeżutkie kolekcje: Conscious (Świadomy) i Conscious Exclusive (Ekskluzywnie Świadomy).

Kolekcja Conscious Exclusive powstała we współpracy z niezależną grupą designerów EVER Manifesto, którzy są zaangażowani w działanie na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości mody. Członkowie grupy EVER Manifesto kładą nacisk na rozwój przemysłu odzieżowego w taki sposób, aby nie szkodził on środowisku i był proekologiczny. Edukują również klientów sklepów w zakresie świadomego konsumeryzmu.

Grupa EVER Manifesto pojawiła się również w kampanii Conscious wraz z aktorką i modelką Amber Valletta.

Limited: Conscious Exclusive

Conscious Exclusive to limitowana kolekcja ubrań, wykonanych z wysokiej jakości tkanin i misternych zdobień, inspirowanych stylem flamenco i bohemy. Do uszycia tej ekskluzywnej linii wykorzystano skórę ekologiczną, skórę krów hodowanych z ekologicznych szwedzkich farm oraz naturalny jedwab,  uzyskany z kokonu jedwabnika morwowego.

Kolekcja Conscious Exclusive ma być dostępna w wybranych 150 sklepach H&M na świecie oraz w sklepie online.

Kolekcja Conscious H&MKolekcja Conscious H&MKolekcja Conscious

Echa pomysłów zawartych w kolekcji Conscious Exclusive można odnaleźć również w linii Conscious (dostępna we wszystkich sklepach H&M oraz online). Kluczowym ciuszkiem z tej linii jest idealna na wiosnę, sukienka z przedłużonym tyłem, wykonana z włókna tencel z domieszką poliamidu.

Włókno tencel (lyocell) produkowane jest z z celulozy drzewnej i jest uważane za bardziej przyjazne dla środowiska niż np. wiskoza. Odzież wykonana z takiego włókna gwarantuje duży komfort noszenia ze względu na delikatność tkaniny i jej właściwości oddychające. Materiał ten ulega również szybkiej biodegradacji.

Z kolei proces farbowania włókien tencelu raczej nie jest zaliczany do ekologicznych, więc żeby nie było zbyt pięknie flagowej sukience kolekcji nadano intensywnie pomarańczowy kolor.

 

Kampania kolekcji Conscious Exclusive

Kolekcja Conscious Exclusive H&M

Kampania kolekcji Conscious, modelka: Amber Valletta

Kolekcja Conscious H&M