Street style 2014

Street Style 2014; IndolaNie trzeba obserwować wybiegów mody, aby poznać najnowsze trendy. Wystarczy rozejrzeć się na ulicy albo zajrzeć do internetu - znajdziemy tam trendsetterów, którzy przekładają modę na uliczną rzeczywistość i dzielą się nią na swoich blogach. Dlatego stali się inspiracją dla marki INDOLA, która stworzyła kolekcję fryzur SMART Streetstyle Collection 2014.

W dzisiejszych czasach, to nie wielcy projektanci ze znanych domów mody są inspiracją dla ludzi na całym świecie. Są nimi blogerzy, którzy przekładają trendy na uliczny styl, dostępny dla każdego z nas – autentyczny i świeży. Dlatego stali się inspiracją dla marki INDOLA, która stworzyła kolekcję fryzur SMART Streetstyle Collection 2014. Jej autorem jest Leonardo Rizzo, który we współpracy z blogerami z całego świata wyodrębnił 5 mega trendów – graficzny Mono Mania, dziewczęcy, ale nowoczesny Candy Gangstar, wyrafinowany Uptown Girl, ostry, ale elegancki Cut Out oraz ponadczasowy Beyond Retro.

MONO MANIA

Mono trend nigdy nie odchodzi w zapomnienie! Jednak, każdy kolejny sezon to inna wariacja na temat monochromatycznych wzorów. W 2014 roku zostają one podkreślone przez mocno wyeksponowane graficzne printy i kontrastową kolorystykę. Na ulicach królować będą naturalnie układające się tkaniny, czy zabawne paski. Będzie monochromatycznie, ale na pewno nie nudno!

MONO MANIA mimo krótkiego, graficznego strzyżenia daje wiele możliwości stylizacji. Wystarczy zmierzwić włosy i nadać im teksturę, a cały look nabierze nowej dynamiki. Z kolei unosząc grzywkę do góry fryzura zyska graficzny wyraz, który wyeksponuje zaznaczone brwi i podkreślone oczy.


CANDY GANGSTAR

Pastele w rockowym wydaniu? To możliwe – wystarczy spojrzeć na CANDY GANGSTAR, który łączy słodki charakter pasteli z wyrazistymi fakturami i grafiką - puszyste materiały, graficzne oraz zwierzęce nadruki. Całość jest miękka i prosta, ale intryguje niespotykanym dotąd połączeniem.

Sposób na odświeżenie blondu? Pokolorowanie go na różowo! Równomiernie rozjaśniona baza stanowi podstawę dla różowego tonera. CANDY GANGSTAR odwraca również efekt ombre – to odrost został rozjaśniony, przy jednoczesnym przyciemnieniu końcówek. Efekt? Słodki kolor w miejskim wydaniu.


UPTOWN GIRL

Podstawą UPTOWN GIRL jest kolor, a jego uzupełnieniem olśniewające tekstury. Wystarczy sięgnąć po prosty kardigan w odważnej kolorystyce i idealnie dopasowane żakardowe spodnie, które błyszczą niczym klejnoty, aby mieć pewność, że nikt nie przejdzie obok nas obojętnie.

UPTOWN GIRLeksponuje zdrowe włosy i podkreśla ich dynamikę. Długie pasma zostały wycieniowane niezauważalną na pierwszy rzut oka techniką warstw, co dodaje im objętości i lekkości. Olśniewająca naturalność – sposobem na uzyskanie takiego efektu będą rozjaśnione pasemka, które zapewnią miękki efekt kolorystyczny.

BEYOND RETRO

Styl retro nieustannie inspiruje! W tym sezonie klasyczne, dopasowane do ciała fasony stworzono z nietypowych materiałów w jasnych kolorach, które dopełniają całość stylizacji. I tak tweed w kolorze szmaragdu współgra z elektryzującymi niebieskimi wstawkami ze skóry. Z kolei góra jest wydłużona przez co podkreśla stylizację. Jest klasycznie i elegancko.

Fryzury retro to przede wszystkim kobiece loki i fale w nowoczesnym wydaniu. BEYOND RETRO powraca do linii boba, ale ma on jedną długość - sięga do linii żuchwy i miękko łączy się z grzywką. Takie cięcie daje wiele możliwości stylizacji i tym samym kadrowania twarzy.

CUT OUT

Mocny design i ciężkie linie to cechy charakterystyczne CUT OUT. Całość jest pocięta i wycieniowana w perfekcyjny sposób, co podkreśla wrażenie subtelności i wysublimowanego uroku. CUT OUT zaskakuje miękkością, geometrycznymi wzorami i marszczeniami skóry, tym samym otwierając przed nami wiele możliwości stylizacji - od minimalizmu po przepych dodatków.

Ekstrawaganckie cięcie długich włosów może być wyzwaniem. Jednak CUT OUT ma na to sposób - tworzy mieszankęukrytych, przechodzących w siebie warstw i cieniowań.Proste włosy zyskują dzięki takiej formie efektpodwójnego cięcia. Kształt fryzury jest pełny, a dzięki odpowiedniej koloryzacji, włosy zyskają na dynamice.