Damskie fryzury 2016: co łączy modę ze szczęściem?


włosy krótkie rude 2016Magiczny moment: SZCZĘŚCIE! Euforia, radość, przyjemność i śmiech, będące źródłem niekończącej się energii i kreatywności, zainspirowały najlepszych światowych stylistów. Cztery nowe trendy, sygnowane przez międzynarodową organizację fryzjerską, Intercoiffure Mondial, składają się na kolekcję Happiness. 

Szczęśliwi ludzie korzystają z każdej okazji, aby robić coś wspaniałego. Są pogodni, otwarci, wolni i nie obawiają się podążać za marzeniami czy głosem serca. Pozytywne nastawienie rodzi piękno, dlatego fryzjerskie trendy na rok 2016 dedykowane są sztuce bycia szczęśliwym.

 

PURE BLISS

Trend PURE BLISS (Czysta rozkosz) prezentuje feerię smakowitych odcieni fioletu, fuksji i różu na podkładzie z blondu. Prym wiodą krótkie, ekscentryczne i zalotne cięcia w stylu pop-art, z miękkimi konturami oraz gęstymi, warstwowymi grzywkami. Ten prosty i radosny street stajl, uosabia kobiecość z pazurem.  Jest jak wyraźna deklaracja, że, dla młodych i szalonych pop – rockowych księżniczek raj istnieje!

 

SOCIAL BUTTERFLY

Styl SOCIAL BUTTERFLY (Towarzyski motyl) stworzono z myślą o ceniących oryginalność nonkonformistkach. Czerwień jest uwodzicielska i zarezerwowana dla dziewczyn namiętnie zakochanych w życiu i jak nikt inny, potrafiących z niego korzystać. Żaden inny kolor nie wyraża lepiej zmysłowości i pasji. Krótkie, asymetryczne cięcia i wyraziste tekstury, wzbogacają efekty specjalne w postaci nastroszonych pasm włosów lub wymykających się w nieładzie kosmyków. Szczęście zawarte jest się w prostej filozofii: „jeśli zatrzymasz się na chwilę i spojrzysz wokół siebie, moższe zobaczyć, jak ekscytujące jest życie”.

 

INSPIRE

Futurystyczny czar perfekcyjnie gładkich i misternie upiętych włosów, podtrzymywanych za pomocą surrealnych, metalicznych ozdób. Fryzura INSPIRE (Inspirować) mówi: nadszedł czas, by błyszczeć! Wyrafinowane stylizacje, przypominające nostalgiczne divy lub piękności w azjatyckim stylu, wydają się pochodzić z innej galaktyki. Idealne koloryzacje dla tego trendu - blond w kolorze piasku pustyni oraz ciemne, zgaszone kolory, inspirowane wulkanicznym pyłem – wzorowane są na barwach postapokaliptycznego krajobrazu, rodem z Mad Maxa. Wysokie, ekscentryczne upięcia przywodzą na myśl bohaterki Gwiezdnych Wojen lub innych, kultowych filmów Sci-Fi.

 

7TH HAVEN

Sentymentalna wycieczka w lata 60’ prezentuje styl panny młodej - figlarny, uwodzicielski, nieco alternatywny. Królują delikatne upięcia, luźne sploty oraz spektakularnie duże i puszyste koki, przypominające gniazda os. Ten elegancki, ślubny look, pełen jest marzycielskich stylizacji i  romantycznego stylu retro, co nadaje mu niezwykłej kobiecości. Styl 7TH HAVEN (7 Niebo) jest wzruszająco nostalgiczny, a jednocześnie stanowi obietnicę szczęścia.

 

INTERCOIFFURE MONDIAL ARTISTIC TEAM 2015-2016
Betina Frank, Nordic Region
Mauricio Pina, Latin America Region
Koji Furukubo, Asia Region
Jas Jhally, Oceania Region
Natasha Balabanova, Eastern Europe Region
Marc Menden, Western Europe Region
Fashion Team Fondation Guillaume
Andreas Mayer, FG Austria
FOTOGRAF
Steve Wells – Paris