Weekend w Spa

Ośrodki SPA to placówki kompleksowe, które przenoszą wczasowiczów na całkiem inny, lepszy poziom w stosunku do zwykłych ośrodków wypoczynkowych. Ich oferty oraz doświadczenie wciąż rosną, zaś klienci na nowo powracają. Nic dziwnego, ponieważ wypoczynek w SPA to doskonały sposób na walkę ze stresem, zrelaksowanie się, zapomnienie o rzeczywistości oraz - co najważniejsze - spędzenie miło czasu.

W zależności od swoich preferencji oraz oczekiwań, można wybrać ośrodki SPA podzielone na kategorie uwzględniające odpowiednie warunki oraz oferty. Wśród nich wymienia się:

  • SPA mineralne;

  • SPA balneologiczne;

  • SPA klimatyczne;

  • SPA termalne;

  • SPA z zabiegami o właściwościach leczniczych (talasoterapie);

  • SPA błotne;

  • SPA ajurwedyjskie;

  • SPA kombinowane - łączące różne podejścia i oferujące kompleksowe zabiegi.

Dlaczego warto skorzystać ze SPA?

Do niewątpliwych korzyści korzystania z ośrodków SPA jest możliwość walki ze stresem. Każdy, kto choć raz wypoczywał w tego typu miejscach, wie, iż w trakcie masażu można chociaż na chwilę zapomnieć o własnych problemach, zmartwieniach oraz codziennym stresie. Wizyta pozwala się zrelaksować i odpocząć.

Jeśli ktoś jednak zmaga się z chorobami przewlekłymi, bądź uciążliwymi dolegliwościami, takimi jak między innymi rwa kulszowa, bądź zapalenie stawów, nie warto wahać się z wizytą w SPA. Wspomniane już masaże to stała oraz coraz częściej stosowana metoda terapii. Doskonale pomagają one poradzić sobie z bólem.

Ponadto, ośrodki oferujące gorące zabiegi, są doskonałym miejscem, aby oczyścić własny organizm. Oferty tego typu (jak też i masaże) skutecznie stymulują krążenie krwi. Co więcej, masaże pozwalają też usuwać zbędne w organizmie produkty przemiany materii. A co z osobami z tendencją do nadwagi? Nie da się ukryć, że wypoczynek w SPA to również świetny sposób na uniknięcie niespodziewanej nadwagi, jak również i wymodelowanie ciała. Masaże mają bowiem wręcz zbawienny wpływ na każdą sylwetkę.

Nie od dziś wiadomo, że zabiegi w SPA w znaczący sposób wspomagają odnowę komórkową, a jednocześnie zmniejszają widoczność porów oraz przyczyniają się do usuwania wszelkich toksyn. Idąc więc tym tokiem, wizyty pozwalają poprawić wygląd całego ciała oraz skóry twarzy. Warto nadmienić także, że podczas masażu uwalniana jest serotonina, czyli hormon odpowiedzialny za samopoczucie fizyczne i psychiczne. Zabiegi więc... pozwalają ukoić umysł, ciało i duszę.

Uwadze nie mogą też umknąć zabiegi z wykorzystaniem lodu, bądź zimnej wody. Pozytywnie bowiem wpływają one na organizm, w tym układ krwionośny, odpornościowy oraz limfatyczny. A czy ktoś zastanawiał się, dlaczego profesjonalni sportowcy oraz miłośnicy fitnessu korzystają ze SPA? Otóż, wszystko dlatego, bowiem oferowane zabiegi gwarantują rozluźnienie mięśni i - tym samym - uwolnienie ciała od napięcia.

spa neptuno2

Zalety wypoczynku w SPA

Oprócz znanego już wszystkim pozytywnego wpływu na zdrowie, umysł oraz ciało, wypoczynek w SPA ma również inne, warte uwagi zalety. Najczęściej wizyta w SPA oferuje tak zwane usługi pakietowe, jednak programy różnią się między sobą zarówno kosztem, jak i czasem trwania. Najczęściej obejmują one od dwóch do siedmiu dni, tak aby klienci mogli się zrelaksować oraz zapomnieć o otaczającej ich szarej rzeczywistości.

Należy wspomnieć, że ośrodki SPA oferują kompleksowe zabiegi, wykonywane jednocześnie jedynie przez osoby doświadczone oraz mające odpowiednią wiedzę na temat własnej pracy. 

Ile zatem kosztuje weekend w spa? Zapytaliśmy o to Kierowniczkę Recepcji z Neptuno Resort&Spa w Dźwirzynie –który jest ZDOBYWCĄ TYTUŁ PERFECT SPA HOTEL 2017 - Weekend w SPA. Ceny zależą do pory roku i długości pobytu. Ceny zaczynają się już od 89 zł/za osobę/ za noc. Proponujemy wcześnie zapoznać się z ofertą, w tym promocjami sezonowymi, a następnie wybrać coś dla siebie, bądź osoby, której chcą sprezentować niezapomniany weekend. Przykładowa oferta na http://www.neptuno.pl/weekend-w-spa

Serdecznie zapraszamy!