Masło shea i jego cudowne właściwości

Masło shea jest ciekawym składnikiem, który posiada kilka nazw. Ukrywa się między innymi pod hasłami: Masłosz Parka, masło Karite, czy też Butyrospermum Parki.

Jak uzyskać masło shea?

Masło shea pozyskuje się w procesie wytłaczania ziaren z afrykańskiego drzewa, zwanego Vitallaria paradoxa. Wyodrębnione nasiona są poddawane całemu szeregowi działań mechanicznych, w trakcie których następuje ich dogłębne oczyszczane. Uzyskane w ten sposób masło ma lekko żółtawo-zielony kolor oraz bardzo wyrazisty zapach. Od środków, które widzimy na sklepowych półkach różni je zwykle kolor i konsystencja. Postać rafinowana kosmetyku jest biała lub delikatnie żółtawa, choć równie dobrze może przybrać inny koloryt, jeśli masło shea wzbogaci się na przykład o kokos lub pomarańczę.

 

Skład masła shea

Tradycyjna, nieprzetworzona receptura masła shea to:

marka Joanna

Zostań fanką marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna

- kwasy tłuszczowe nasycone(kwas palmitynowy 2-6% oraz stearynowy 35-45%)
- kwasy tłuszczowe nienasycone(kwas oleinowy 40-50% i linolowy 4-10%)
- polifenole(kwas galusowy, gallataniny, kwas trans cynamonowy, kwercetyne).

Ponad 90% masła Karite zbudowane jest z kwasu oleinowego i stearynowego, co bezpośrednio przekłada się na jego twardość. Znaczące są również różnice pomiędzy nim, a innymi składnikami pochodzenia naturalnego. Przykładowo, zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe znacznie przewyższają ilością te, które można odnotować w składzie masła kakaowego oraz innych naturalnych masłach pochodzenia roślinnego. Jakby tego było mało, Masłosz Parka jest źródłem wielu witamin.

Komu polecamy masło shea?

Masło shea ma działanie regenerujące i odmładzające. Świetnie sprawdza się jako składnik kosmetyków do pielęgnacji skóry oraz ciała. Sprawia, że skóra przesuszona i zniszczona przestaje się łuszczyć, a uzyskuje właściwy poziom nawilżenia i zdrowy wygląd. Dużą zaletą jest fakt, że nadaje się do stosowania również przez dzieci, ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznych.

Więcej o serii Oleje Świata Laboratorium Kosmetyczne Joanna na www.joanna.pl

marka Joanna

Zostań fanką marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna