Jak przeciwdziałać grzybicy stóp?

W lecie byliśmy szczególnie narażeni na infekcje grzybiczne. Wszystko za sprawą przebywania w miejscach masowego odpoczynku, gdzie niestety nie każdy turysta odpowiednio dbał o stopy. Grzybicy przysporzyć mogą nam nie tylko inni ludzie, ale i my sami, jeśli na przykład nosimy nieprzewiewne buty ze sztucznych materiałów.

Jak uniknąć grzybicy stóp?

Stosując się do kilku prostych reguł unikniesz problematycznego wyglądu i zapachu stóp. Wystarczy, że nie będziesz pożyczać i przymierzać cudzych butów. Nie trzeba chyba wspominać, że nie warto kupować obuwia z drugiej ręki, czyli tak zwanych butów z second handu.

Do niemal każdego typu obuwia noś lekkie, przepuszczające powietrze i nieuciskające naczyń krwionośnych skarpetki, z naturalnych materiałów. Kiedy korzystasz z basenu, czy też prysznica przebywając w kurorcie lub hostelu, nigdy nie zapominaj o klapkach. W nich zresztą warto chodzić nie tylko po kąpieli, ale również w trakcie korzystania z obiektów należących do ośrodka turystycznego. Na koniec nieoceniona jest oczywiście pielęgnacja- stosuj preparaty, które zadbają o odpowiednie nawilżenie stóp, ale nie wywołają ich nadmiernej potliwości ułatwiającej rozwój grzybów. Szczególnie polecamy kremy z serii Sensual Body Laboratorium Kosmetyczne Joanna.

 

Rodzaje grzybicy

marka Joanna

Zostań fanką marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna

Zasadniczo grzybica dzieli się na 3 rodzaje: międzypalcową, potnicową i złuszczającą. Wszystkie z nich mają podobny początek, stopa piecze i odczuwa się lekki świąd. Poniżej przedstawiamy szerszy opis każdego rodzaju grzybicy.

Grzybica międzypalcowa: to najbardziej powszechny rodzaj zakażenia, który bardzo często doskwiera sportowcom. Pierwsze zmiany pojawiają się zazwyczaj między czwartym, a piątym palcem stopy, ponieważ są one najbardziej “zbite” i jest tam najwilgotniej. Zakażone miejsce jest zaczerwienione i popękane, a podczas kąpieli i wycierania towarzyszy lekki ból.                        

Grzybica potnicowa: w odróżnieniu od międzypalcowej, pojawia się na podeszwach stóp. Charakterystyczne dla niej jest czerwone zabarwienie skóry.

Grzybica złuszczająca: jak sama nazwa wskazuje, objawia się zrogowaceniem i złuszczeniem naskórka. Ten typ grzybicy dotyka zarówno podeszwę, jak i brzeg stopy, czyli dokładnie te miejsca, które są skryte pod niemal każdym rodzajem obuwia.               

Więcej o serii Sensual Body Laboratorium Kosmetyczne Joanna na www.joanna.pl

marka Joanna

Zostań fanką marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna