Pielęgnacja twarzy

Zbudowane z delikatnej błony śluzowej usta są bardzo podatne na przesuszenie. Na co dzień mają styczność z całym szeregiem czynników zewnętrznych, które niekorzystnie wpływają na ich wygląd. Z problemem spierzchniętych ust borykamy się najczęściej w zimie, jednakże bywa i tak, że mamy z nim styczność latem.

Przyczyny spierzchniętych ust

W niektórych, skrajnych przypadkach suche usta towarzyszą komuś przez cały rok. Najczęściej jest to oczywiście spowodowane przez problemy zdrowotne. Rozregulowana gospodarka hormonalna i niedobór witamin(zwłaszcza z grupy B), to tylko niektóre z przyczyn nieestetycznego wyglądu ust. Na ich kondycję wpływa również to, co jesz. Warto czasem odmówić sobie pikantnych przypraw i potraw, ponieważ bezpośrednio przyczyniają się one do uczucia suchości. Jeśli w dodatku pijesz zbyt mało wody, istnieje spora szansa, że niedługo zaczniesz borykać się z opisywanym wyżej problemem.

WIĘCEJ

skóra po lecieMłoda skóra jest doskonale nawodniona, a dzięki temu sprężysta, gładka i jędrna. Z wiekiem zawartość wody w komórkach spada, w konsekwencji czego skóra staje się cienka i pomarszczona, a jej nadmiar zaczyna obwisać. Celem zabiegów nawilżających jest wprowadzenie do naskórka substancji, które wiążą cząstki wody znajdujące się w skórze. Substancje nawilżające absorbują wodę, sprawiając, że skóra staje się bardziej nawodniona, co sprawia, że wydaje się gładsza, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Kwas hialuronowy – odpowiednie nawilżenie

Naturalnie występujący w organizmie kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie tkanek. Jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. W młodym wieku poziom kwasu hialuronowego jest wysoki, dzięki czemu skóra jest sprężysta i gładka. Z czasem jego ilość maleje i powstają zmarszczki. Wówczas ratunkiem jest uzupełnianie poziomu kwasu hialuronowego. Jednak cząsteczki kwasu hialuronowego są zbyt duże, by mogły przeniknąć przez nieuszkodzoną skórę. Dlatego skuteczna aplikacja kwasu wymaga zastosowania specjalnych zabiegów, np. mezoterapii.

WIĘCEJ

Błędy w codziennej pielęgnacji twarzy

Odpowiednia dbałość o cerę sprawia, że możemy długo cieszyć się jej promiennym i zdrowym wyglądem. Codzienna pielęgnacja powinna być na tyle kompleksowa, by dostarczyć skórze właściwych składników odżywczych.

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak przebiega Twój codzienny rytuał pielęgnowania twarzy? Czy poświęcasz mu dostatecznie dużo czasu? Jakie błędy możesz popełniać?

WIĘCEJ

Suchość skóry może dotyczyć zarówno twarzy, jak i całego ciała. Przyczyn jest bardzo wiele, można doszukiwać się ich w środowisku wewnętrznym i zewnętrznym organizmu. W niektórych przypadkach jest to choroba genetyczna, na którą dana osoba nie ma zbyt wielkiego wpływu.

 

Charakterystyka skóry suchej

Ludzka skóra pełni bardzo ważną rolę. Przede wszystkim chroni organizm przed szkodliwymi wpływami środowiska zewnętrznego, zapewniając mu stabilną ilość nawodnienia. Zdrowy naskórek składa się z dużej ilości wody. Otaczające go ceramidy zbudowane są w głównej mierze z cholesterolu i nienasyconych kwasów tłuszczowych, tworzących nieprzepuszczalną powłokę odpowiedzialną za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia i elastyczności skóry.

WIĘCEJ

Wbrew powszechnej opinii, kosmetyki hypoalergiczne stworzone są nie tylko dla alergików. Jeśli Twoja cera przejawia skłonność do podrażnień, najlepiej jeśli zainterweniujesz przed pojawieniem się nieprzyjemnych objawów. Odpowiednia pielęgnacja pomoże Ci ominąć stresowe sytuacje, w tym gorączkowego poszukiwania leków. Brak poparzeń, zaczerwień, staną się dla normą.

WIĘCEJ

 Na czym polega soft liftingsoft liftingChciałabyś się odmłodzić, ale tak, żeby nikt nie zgadł, że poddałaś się zabiegowi? Soft lifting spełni twoje oczekiwania. Naturalne efekty terapii sprawią, że będziesz wyglądać na młodszą, wypoczętą i promienną, a zarazem niemal niezmienioną. 

 Na czym polega soft lifting?

Soft lifting to niechirurgiczny zabieg, który pozwala na redukcję zmarszczek i ujędrnienie konturu twarzy. Efekty miękkiego liftingu są naturalne, nie zmieniają rysów ani nie niosą ze sobą ryzyka „twarzy maski”. Sotf lifting polega na podskórnym wstrzyknięciu kwasu hialuronowego (HA). Wypełnia on przestrzeń międzykomórkową, dodając tkance objętości, podnosząc policzki i wypełniając zmarszczki. Równocześnie cząsteczki kwasu hialuronowego intensywnie nawilżają cerę, sprawiając, że skóra wygładza się, nabiera blasku i ujędrnia się.

WIĘCEJ

idealna męska ceraidealna męska ceraCoraz więcej mężczyzn korzysta z dobrodziejstw kosmetologii i medycyny estetycznej. Już nie tylko modele i aktorzy decydują się na upiększanie i odmładzanie, robią to także „zwykli” faceci. Równocześnie wzrastają wymagania, jakie kobiety stawiają swoim partnerom. Atrakcyjny mężczyzna powinien mieć zadbany, młody i zdrowy wygląd.

Cera mężczyzn różni się od skóry kobiecej i wymaga szczególnej pielęgnacji. Skóra mężczyzny jest o 25% grubsza od skóry kobiety, najczęściej jest też ciemniejsza i ma grubszą warstwę rogową. Panowie zwykle mają cerę tłustą, mieszaną lub wrażliwą. Męskie hormony płciowe – androgeny wpływają na wzrost aktywności gruczołów łojowych. Dlatego u mężczyzn częściej występują problemy z trądzikiem i związane z tym blizny potrądzikowe.

WIĘCEJ

Makijaż permanentny, nazywany mikropigmentacją, jest trwałym  makijażem, wykonywanym techniką podobną do tatuażuMakijaż permanentnyMakijaż permanentny, nazywany mikropigmentacją, jest trwałym  makijażem, wykonywanym techniką podobną do tatuażu, z tą jednak różnicą, że preparaty wprowadzane są znacznie płycej. W trakcie tradycyjnego tatuażu barwniki osadzane są w skórze właściwej, natomiast wykonując makijaż permanentny, wprowadza się pigment w powierzchowne warstwy naskórka. W efekcie tradycyjny tatuaż zostaje na ciele praktycznie na zawsze, natomiast makijaż permanentny złuszcza się samoistnie po 3-4 latach. Profesjonalny makijaż trwały wykonuje linergistka.

Trwały makijaż twarzy

Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie piękna twarzy, zaakcentowanie linii ust i oprawy oczu. Zabieg pomaga skorygować mankamenty urody – np. przyciemnić zbyt jasne brwi lub optycznie powiększyć cienkie usta. Jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet aktywnych, które nie chcą zbyt wiele czasu poświęcać na codzienny make-up lub uprawiają sporty, zwłaszcza pływanie. Raz wykonane kreski na powiekach nie rozmażą się pod wpływem wilgoci, pozwolą też oszczędzić mnóstwo czasu, który wcześniej zajmował makijaż. Ponieważ makijaż trwały wygląda bardzo naturalnie, korzystają z niego również mężczyźni.

WIĘCEJ

mezoterapia igłowamezoterapia igłowaMezoterapię można wykonywać na dwa sposoby – metodą igłową i bezigłową. Mezoterapia igłowa polega na śródskórnych wstrzyknięciach preparatów leczniczych przy pomocy ultracienkich igieł. Preparaty są wstrzykiwane na głębokość 1-2 mm, a dyskomfort jest niewielki. Pacjentów szczególnie wrażliwych na ból można znieczulić przed zabiegiem specjalnym kremem.

Mezoterapia bezigłowa to wtłaczaniesubstancji aktywnychpod powierzchnię skóry pod wpływem elektroporacji. Zjawisko elektroporacji polega na tym, że w trakcie oddziaływania na skórę wysokonapięciowym polem elektrycznym błony komórkowe zwiększają przepuszczalność. W ciągu tych mikrosekund w głąb skóry zostają „wepchnięte” substancje odżywcze. Mezoterpia bezigłowa może być również przeprowadzana pod wpływem ultradźwięków. Oddziaływanie ultradźwiękami zwiększa przepuszczalność skóry i odbywa się na tej samej zasadzie co zjawisko elektroporacji.

WIĘCEJ

Substancją, którą od ponad 10 lat z powodzeniem stosuje się jako wypełniacz zmarszczek, jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest to związek chemiczny naturalnie występujący w organizmie. Ma postać przezroczystego żelu, którego cząsteczki magazynują bardzo duże ilości wody.kwas hialuronowy - nawilżanie skóry i wypełnianie zmarszczek

Substancją, którą od ponad 10 lat z powodzeniem stosuje się jako wypełniacz zmarszczek, jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest to związek chemiczny naturalnie występujący w organizmie.

Ma postać przezroczystego żelu, którego cząsteczki magazynują bardzo duże ilości wody (jedna cząsteczka kwasu wiąże ok 250 cząsteczek wody). Gdy wraz z wiekiem spada ilość kwasu hialuronowego, który jest produkowany przez tkanki, należy go dostarczyć skórze z zewnątrz.

Uzupełnić kolagen

Wypełniacze zmarszczek umożliwiają uzupełnienie niedoboru kolagenu i wody w tkankach skóry. Poprzez wstrzykniecie substancji, które zapełnią „luźną” przestrzeń pomiędzy komórkami, możemy sprawić, że twarz lub ciało znów staną się jędrne i sprężyste, a zmarszczki ulegną wygładzeniu.

WIĘCEJ

Co to jest mezoterapiaCo to jest mezoterapiaNasze tkanki są jak ogromna fabryka, w której miliony mikroskopijnych komórek dzień w dzień produkują piękną i gładką skórę. Produkują, reperują i uzupełniają braki. Żeby to robić skutecznie, cały czas potrzebują nowych dostaw wody, witamin i minerałów, które służą do produkcji zdrowej tkanki.

Jednak jest wiele czynników, które pogarszają funkcjonowanie tej fabryki. Wówczas potrzebne jest dostarczenie z zewnątrz substancji odżywczych, regenerujących i nawilżających.

 

Mezoterapia to sprawdzona metoda regeneracji skóry

WIĘCEJ

Pierwsze zmarszczki pojawiają się pod wpływem naszych emocji. Śmiech, gniew, złość lub strach pobudzają mięśnie twarzy do przybierania min i grymasów. Kiedy mięśnie pracują, pracuje również rozpięta nad nimi skóraZmarszczki statyczne i mimicznePierwsze zmarszczki pojawiają się pod wpływem naszych emocji. Śmiech, gniew, złość lub strach pobudzają mięśnie twarzy do przybierania min i grymasów. Kiedy mięśnie pracują, pracuje również rozpięta nad nimi skóra. Naskórek kurczy się i rozkurcza, gdy –ciesząc się – mrużymy oczy lub kiedy nerwowo marszczymy czoło.Młoda, stale odnawiająca się skóra świetnie to znosi. W późniejszym wieku regularnie „gnieciona” cera nie prostuje się już tak łatwo.

Zmarszczki mimiczne

W efekcie w najbardziej aktywnych obszarach twarzy, takich jak kąciki oczu, kąciki ust, okolice nosa i czoło, zarysowują się zmarszczki mimiczne. Charakterystyczne dla zmarszczek mimicznych jest ich występowanie tylko podczas ruchów twarzy. Na pierwsze zmarszczki mimiczne najskuteczniejsza jest toksyna botulinowa, inaczej nazywana botuliną.

WIĘCEJ

kwas hialuronowy na zmarszczkikwas hialuronowy na zmarszczkiKwas hialuronowy jest obecny w tkankach ciała i jest odpowiedzialny również za zatrzymywanie w nich wody. Wpływa również na metabolizm składników odżywczych i pomaga eliminować toksyny z komórek niedokrwionych.  W dużych stężeniach znajduje się w macierzy pozakomórkowej, czyli w wypełnionej płynem przestrzeni pomiędzy komórkami. Odpowiedni poziom wody w macierzy sprawia, że wiązanie kolagenu i elastyny w tkance nadaje twarzy młodzieńczy wygląd.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Wypełniacze oparte na bazie kwasu hialuronowego zapewniają dłuższy efekt wypełnienia niż tradycyjne wypełniacze, w których zastosowano kolagen pochodzenia bydlęcego. Właściwości lepkosprężyste, rola stabilizatora i ochronne działanie, jakie kwas hialuronowy wywiera na komórki, czynią go idealnym materiałem do wypełnienia zagłębień skóry.

WIĘCEJ

Stosując nowoczesne preparaty korygujące, takie jak m.in. kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoksem możemy spowolnić proces starzenia się i znów z przyjemnością patrzeć w lustro.

W ciągu ostatnich 2-3 dekad dziedzina dynamicznie się rozwinęła, stając się skuteczną alternatywą dla chirurgii plastycznej. W latach 80 XX wieku odkryto przeciwzmarszczkowe właściwości toksyny botulinowej, powszechnie znanej jako botox (w spolszczeniu botoks). Natomiast hitem ostatnich lat stał się kwas hialuronowy, kwas L-polimlekowy, czyli Sculptra i żel poliakrylamidowy - Aquamid.

Zabiegi bez skalpela

Niewątpliwą zaletą kuracji anti-aging jest ich wysoka skuteczność przy niskiej inwazyjności. Zabiegi nie wymagają przeprowadzania operacji ani późniejszej rekonwalescencji. Odmładzające preparaty wprowadzane są w głąb skóry poprzez zastrzyki wykonywane ultracienkimi igłami. Nie ma więc konieczności podawania narkozy, przebywania na sali pooperacyjnej, noszenia szwów i opatrunków.

 

WIĘCEJ