Błędy w codziennej pielęgnacji twarzy

BŁĄD 1: WYCISKANIE KROSTEK

Sprawa najczęściej tyczy się młodych dziewczyn, które twierdzą, że dzięki wyciśnięciu zaskórniaków i krostek będą mogły się ich pozbyć. Tymczasem skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i potrzebuje na prawdę sporo czasu, by odzyskać równomierny koloryt. Jeśli nałoży się na nią od razu kosmetyki, można ją nader mocno obciążyć i zatkać pory. Nie mówiąc już o tym, że wyciskanie zamiast niwelować problemy skórne jedynie je potęguje.                                                                                                                                                          

marka Joanna

Zostań fanką marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna

BŁĄD 2: BRAK OLEJOWANIA

Nasza skóra nie potrafi samodzielnie wytwarzać nienasyconych kwasów tłuszczowych, a są one jej niezbędne do zachowania ładnego, zdrowego wyglądu. Na całe szczęście możesz je dostarczyć w bardzo prosty sposób- stosując naturalne olejki, na przykład migdałowe,arganowe lub makadamia z serii Oleje Świata. Wybór należy do Ciebie!

Naturalne olejki roślinne pasują właściwie do wszystkiego. Świetnie podrysowują działanie kosmetyków. Wystarczy zaledwie odrobinę preparatu dodać do kremu, kwasu hialuronowego lub szamponu, by poprawić ich działanie pod kątem zwiększenia nawilżenia.

 

BŁĄD 3: BRAK FILTRU UV

O używaniu kremów z filtrem UV powinnyśmy pamiętać nie tylko w lecie, ale i przez cały rok. Nawet w pochmurny dzień skóra narażona jest na promieniowanie słoneczne. Skóra potrzebuje ochrony, a do tego celu najlepiej sprawdzi się krem z UVA.

BŁĄD 4: NIE UŻYWASZ KREMU POD OCZY

Niby wszystko w Twojej codziennej pielęgnacji jest w porządku, ale wśród kosmetyków brakuje kremu pod oczy. Pamiętaj, że skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna przez co szybciej jest narażona na utratę nawilżenia. Jeśli chcesz zachować promienny wygląd na dłużej, powinnaś jak najszybciej zainwestować w taki krem.

Więcej o serii Oleje Świata Laboratorium Kosmetyczne Joanna na www.joanna.pl

marka Joanna

Zapraszamy też do polubienia marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna