Nawilżanie skóry latem i po lecie

 

Gliceryna – ograniczenie parowania

 

Gliceryna (glicerol) jest silnym środkiem utrzymującym wilgoć i posiada znaczne zdolności higroskopijne, czyli właściwości pozwalające na zatrzymywanie wody. Substancja ta gromadzi w tkankach wodę, a przy tym powstrzymuje jej parowanie i znacznie obniża temperaturę zamarzania. Pod wpływem gliceryny skóra nabiera miękkości i staje się odporna na wysychanie. Małe cząsteczki gliceryny mogą swobodnie przenikać przez naskórek, oddziałując zarówno na powierzchnię skóry, jak i na jej głębsze warstwy.

Dobroczynne nawilżające maseczki

 

Pasty, papki i kremy zawierające koncentrat substancji odżywczych, nawilżających i regenerujących są sprawdzoną metodą poprawy kondycji cery. Maseczki można wykonać w warunkach domowych lub w salonie SPA. Profesjonalne maseczki, przygotowywane przez dermatologów, charakteryzują się intensywniejszym działaniem. Dla wysuszonej i zmęczonej słońcem skóry zbawienny będzie zabieg kawiorowy. Aktywne składniki maski kawiorowej regenerują komórki, nawilżają, odżywiają i poprawiają kondycję cery. Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry.

Algi morskie – siła natury

Cudowne właściwości alg odkryli Chińczycy ponad 1000 lat temu. Stanowią one źródło witamin, aminokwasów, minerałów i protein, dzięki czemu intensywnie nawilżają i regenerują komórki ciała. Ponadto chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i skutecznie opóźniają procesy starzenia. Szczególnie cenna jest spirulina. Ta zielono-niebieska mikroalga zawiera proteiny i aminokwasy, kwasy tłuszczowe, witaminę B12, A, E, minerały oraz enzymy. Maseczka ze sproszkowanej spiruliny działa jak intensywne serum nawilżające.

Cryolift to głębokie nawilżanie skóry

 

Zabieg Cryolift oparty jest na leczeniu zimnem, czyli na krioterapii. Dzięki oddziaływaniu zimnem o temperaturze -18°C skóra ulega „efektowi elektronicznej kostki lodu”. Specjalna aparatura z sondą ułatwia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. W celu głębokiego nawilżenia do zabiegu stosuje się żel kolagenowy i witaminy. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu.

Hydro + Sonoforeza, czyli regeneracja skóry

 

Efektywną regenerację suchej skóry zapewniają specjalne preparaty nawilżające. Zazwyczaj złożone cząsteczki substancji odżywczych i nawilżających są zbyt duże, aby przeniknąć w głąb skóry, ale ultradźwięki sprawiają, że staje się to możliwe. Podczas zabiegu jonoforezy specjalne urządzenie wytwarza fale akustyczne, które uderzają o skórę i otwierają mikroskopijnekanaliki”, którymi w głąb tkanki transportowane są składniki regeneracyjne i nawadniające.