Sposoby na spierzchnięte usta

 

Zimą przyczyną spierzchniętych ust jest między innymi klimatyzacja i szok jaki doznaje skóra, kiedy z ciepłego pomieszczenia wychodzisz na zewnątrz, gdzie jest bardzo zimno. Kiedy kłopotliwy wygląd ust utrzymuje się również latem, warto byś zwróciła uwagę na inne czynniki sugerujące złą kondycję zdrowotną. Co więcej, sugerujemy natychmiastowe zaprzestanie oblizywania ust!

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

W sklepach kosmetycznych możesz kupić gotowe masła do ust lub peelingi, które szybko i sprawnie przywrócą nawilżenie delikatnym ustom. Oczyszczający peeling należy wykonywać dwa razy w tygodniu, a narzędziem, które bardzo przyda się w trakcie jego wykonywania jest najzwyklejsza manualna szczoteczka do zębów. Jej miękkie włosie świetnie poprawia ukrwienie ust, wspomagając złuszczanie obumarłego naskórka.

Po zabiegu należy nałożyć na wargi odrobinę prawdziwego miodu, który usuwamy po około 20 minutach.

W okresie letnim nigdy nie zapominaj o pielęgnacji twarzy! Idealne kosmetyki powinny chronić skórę, w tym także usta przez szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Pamietaj, że lepiej jest zapobiegać niż przeciwdziałać, bo walka z problemem zazwyczaj wymaga zdecydowanie większego zaangażowania i nakładu finansowego od codziennej pielęgnacji.

Więcej o serii Oleje Świata Laboratorium Kosmetyczne Joanna na www.joanna.pl

marka Joanna

Zostań fanką marki Joanna na:

www.facebook.com/LaboratoriumKosmetyczneJoanna